Pateicoties DNS paraugiem izdodas notvert zagli

Komentāri

Ja Jums šķiet, ka eksperti, kas baltos cimdos mēģina atrast ļaundara atstāto DNS ir realitāte tikai amerikāņu seriālos, vai smagu noziegumu izdarīšanas vietās, Jūs kļūdāties. Kā izrādās, Latvijā mūsdienu metodes izmanto, pat ierindas garnadžu tvarstīšanā.

Aprīļa vidū, policijas palīdzību lūdza kāds Vangažu ielā dzīvojošs kungs, kurš atgriežoties savā privātmājā saprata, ka viņa prombūtnes laikā, īpašumā paviesojies zaglis.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā jau ierasts, šādos gadījumos likumsargi lūguši ekspertu palīdzību, kuri notikuma vietā savākuši visus tur atrodamos pierādījumus. Šajā gadījumā, izdevies iegūt arī ļaundara DNS paraugu.

Teikas iecirkņa priekšnieks stāsta, ka šobrīd izdevies pilnībā pierādīt aizturētā, iepriekš tiesātā vīrieša saistību ar notikušo. Citiem vārdiem, pateicoties notikuma vietā atrastajiem paraugiem, ļaundari izdosies ”ietupināt”.

Šobrīd likumsargu datu bāzes atrodas simtiem DNS paraugu, kas izņemti dažādu noziegumu vietās. Tas nozīmē, ka tas ir tikai laika jautājums, līdz daudziem no noziedzniekiem nāksies atbildēt par izdarīto.

Lasi vēl