Komentāri
Pašvaldības policisti no liesmu pārņemtas ēkas izglābj vairākus cilvēkus
Foto: Valsts policija

Sestdienas, 14. maija, naktī pie Latgales pārvaldes darbiniekiem vērsās vairāki iedzīvotāji, kuri ievērojuši, ka Latgales priekšpilsētā izcēlies ugunsgrēks. Apsekojot adresi, konstatēts, ka namu iekšpagalmā aizdegušies koka šķūnīši, netālu pamanīta vēl viena aizdegusies ēka.

Notikuma vietā ieradās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki, kuri lokalizēja abus ugunsgrēkus. Pirmajā ugunsgrēka vietā izdeguši aptuveni 150 kvadrātmetri, otrajā astoņi kvadrātmetri. Policijas darbinieki noslēdza satiksmi, lai netiktu traucēts ugunsdzēsēju darbs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bet ar to viss nebeidzās – pēc neilga laika Latgales pārvaldes darbinieki, apsekojot tuvējo teritoriju, pamanīja, ka citai netālu esošajai ēkai ar atklātu liesmu deg jumts. Informācija nekavējoties nodota ugunsdzēsējiem, bet no apkārtējiem iedzīvotājiem noskaidrots, ka ēkā atrodas vairāki iedzīvotāji. Policijas darbinieki pārlēca pāri žogam un ieskrēja degošajā ēkā. Apsekojot māju, uzlauztas viena dzīvokļa durvis. Dzīvoklī vienā no istabām bija aizdegusies siena, bet blakus bija iemigusi kundze. Policijas darbinieks izveda sievieti no degošās ēkas. Izejot no ēkas viņa pastāstīja, ka pirmajā stāvā dzīvo arī viņas māte ar dēlu. Lai izglābtu pārējos ēkas iedzīvotājus, otrs policijas darbinieks ieskrēja degošajā ēkā, kur sastapa vīrieti, kurš tikko bija pamodies no policijas darbinieka kliedzieniem nekavējoties pamest ēku. Arī vīrietis izvests no ēkas. Apsekojot pārējās istabas, vienā no istabām atrasta iemigusi pensionāre. Blakus sievietei bīstamā attālumā konstatēts gāzes balons. Policisti no degošās ēkas izveda pensionāri, kā arī iznesa gāzes balonu, kuru novietoja drošā attālumā no ēkas. Ugunsdzēsēji uzsāka ēkas dzēšanas darbus. Visas personas nodotas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem.

Pēc visu ugunsgrēku lokalizēšanas ugunsdzēsēji pateicās drosmīgajiem policijas darbiniekiem par palīdzību un atzina – ja notikuma vietā nebūtu bijuši policisti, iespējams, visām trim personām šī notikuma iznākums būtu beidzies traģiski.

Izsaukti Valsts policijas darbinieki tālāko lietas apstākļu noskaidrošanai.

Lasi vēl