Pastkastītē atrasta pulverīša dēļ evakuē daudzdzīvokļu ēku Iļģuciemā

Pievienot komentāru
Pastkastītē atrasta pulverīša dēļ evakuē daudzdzīvokļu ēku Iļģuciemā
Foto: F64

Ceturtdienas rītā ap plkst. 9.00 kādas piecstāvu mājas pagalmā sapulcējās liels skaits policistu, glābēju speciālos skafandros, neatliekamās palīdzības mediķi un citi dienesti. Tas viss tāpēc, ka mājas pirmajā stāvā kāda iedzīvotāja pastkastītē atradusi viņai adresētu vēstuli ar dīvainu saturu – baltu pulverveida vielu. Iedzīvotājiem šī sūtījuma dēļ pavēlēts evakuēties.

Pēc dažām stundām, kad kņada norimst un dienesti devušies prom, Degpunktā komanda devās pie kaimiņiem taujāt, kas viņiem zināms par notikušo. Izrādās, ne viens vien iemītnieks tikko saņēmis atļauju atgriezties mājās, steidzis pārbaudīt arī savas pastkastītes, tā teikt, lai arī viņu pulverīti pie viena savāc, ja nu tas atrodas.

Kāda kāpņu telpas iedzīvotāja mums saka, ka satraukums par notikušo ir liels, un tikai policija tagad varēs pateikt, kas ir iepakojumā, lai kliedētu samilzušās bažas.

Jā tur kaut kas bija ielikts, kaut kāda paciņa. Paņēma avīzi, izvilka ārā un aizgāja. Kas to zina, jūs domājat, – kāds var zināt, kas tur bija? Durvis ir atvērtas, kas grib, tas var ielikt, un ne tikai pastkastē, var arī zem durvīm iestumt.

Visbeidzot – sastopam arī pašu policijas izsaucēju. Viņa nevēlas runāt kameras priekšā, taču atzīst, ka likumsargu resursi iztērēti velti. Policisti viņai zvanījuši un pateikuši, ka paciņā nekas bīstams nav bijis, neprecizējot gan kas tieši atrasts.

Degpunktā komandai no drošiem avotiem kļuvis zināms, ka paciņā patiešām nav bijis nekas cilvēka veselībai bīstams – vēl jo vairāk, sūtījumā bijis liels daudzums ļoti sīku, baltu podziņu.