Pārdaugavas sprādziena izmeklēšanā atklāts, ka vienā dzīvoklī bija atgriezti visi četri plīts riņķi

Pievienot komentāru
Pārdaugavas sprādziena izmeklēšanā atklāts, ka vienā dzīvoklī bija atgriezti visi četri plīts riņķi
Foto: Ekrānuzņēmums

Nakts uz sestdienu, Kristapa iela 8a, Pārdaugavā. Cilvēki kā kurš – vai nu jau iemiguši, vai posās naktsmieram. Pēkšņi atskanēja troksnis. Kā stāsta – spalgs. Tāds, it kā no plaukta zemē būtu nokrituši metāla katli vai kastroļi. Pēc tam telpas piepildīja putekļi un dūmi…

Sprādziens noticis pensionāres Valentīnas dzīvoklī. Dzīvokļa durvīs no sprādziena iznestas kopā ar visu sienu uz koridoru. Otra siena ieplaisājusi, savukārt trešā – vienkārši iegāzusies kaimiņu dzīvoklī.

Pati Valentīna – 76 gadus veca sieviete – izdzīvoja. Cilvēki spriež, visu vakaru viņas dzīvoklī izplūdusi gāze. Bija atgriezti visi četri plīts riņķi. Tad viņa iedegusi gaismu vai sērkociņu, un viss gājis gaisā. Pensionārei mugurā bija sintētiskais naktskrekls, tas vienkārši izkusa viņai uz miesas.

Foto

Ir pagājušas jau teju trīs dienas, taču cilvēkiem vēl aizvien nav īsti skaidrs, kā viņi dzīvos tālāk – apsaimniekotājs veicis simbolisku remontu – kaut kur piesists finieris, kaut kur citur – iedzīta kāda nagla. Taču vienam no dzīvokļiem vairs nav sienas, otrā ir plaisas, savukārt citiem kaimiņiem sabojātas durvis, kuras nav iespējams pienācīgi aizslēgt. Un tas viss – sirmgalves dēļ, kurai jau sen apdraudējusi savus kaimiņus.

Tik bēdīgi beigusies dzīvošana kaimiņos it kā nekaitīgam, taču mazliet jocīgam cilvēkam, turklāt šī ne tuvu nav pirmā reize, kad šādi ļaudis pakļauj briesmām kaimiņus, nesen Bolderājā kāda sieviete gaišā dienas laikā tīši aizdedzināja māju, pakļaujot briesmām visus kaimiņus.

Kristapa ielas iedzīvotāji zina, ka Valentīna pagaidām ir slimnīcā. Ja viņa atveseļosies, viņa var atgriezties mājās. Tas nozīmē – turpināt apdraudēt kaimiņus. Un tad vēl arī lielais jautājums – kurš maksās par kaimiņu īpašumiem nodarīto postu? Iespējams, ka daudziem ļaudīm šajā mājā apdrošināšanas nav.

Video