Pārdaugavā liesmas noposta Ulmaņlaiku koka ēkas

Pievienot komentāru
Pārdaugavā liesmas noposta Ulmaņlaiku koka ēkas
Foto: Thomas's Pics/Flickr

Pārdaugavā, Buru ielā, liesmas nopostījušas Ulmaņlaiku koka ēkas, turklāt iedzīvotājiem aizdomas par ļaunprātīgu dedzināšanu.

Izsaukumu ugunsdzēsēji saņēma ap pulksten četriem rītā. Ierodoties notikuma vietā, viņu skatam pavērās dramatiska aina. Liesmas jau bija pārņēmušas divas pamestas trīsstāvu koka ēkas. Uguns postīja arī līdzās esošās privātmājas jumtu. Glābēji sāka iedzīvotāju evakuāciju no privātmājas, un vienlaikus sākās vērienīgi dzēšanas darbi.

Austot gaismai, ugunsdzēsējiem izdevās liesmas apslāpēt. Visapkārt pavērās īsta postaža. Apkārt mētājās nakts melnumā iznestās mantas, saiņi. Evakuētie privātmājas iemītnieki secināja, ka dzīvot šajā ēkā pagaidām nav iespējams. Jumts nodedzis, un viss saliets ar ūdeni.

Skaties postažas foto!

Privātmājai līdzās esošās daudzdzīvokļu koka ēkas Buru ielā jau iepriekš vajājušas dažādas nelaimes. Pavasarī vienā no tām iebruka kāpņutelpa un bīstami sasvērās ārsiena. Pašvaldības pārstāvji namu atzina par dzīvošanai nederīgu un lika dzīvokļu kopīpašniekiem atbrīvot telpas. Īpašnieki nevarējuši vienoties par īpašumu turpmāko likteni – atjaunošanu, konservāciju vai demontāžu. Pēc Rīgas būvvaldes uzdevuma apsaimniekotājs – Rīgas namu pārvaldnieks – ēkas iekonservēja. Tikmēr apkārtējo namu iemītnieki stāsta, ka pēdējā laikā ēkā uzturējušies bezpajumtnieki. Viņi domā, ka notikusi ļaunprātīga dedzināšana, jo zeme tuvajā Pārdaugavā ir daudzu iekārota.

Skaties video un uzzini vairāk!