Par zādzību sēriju un kredītkaršu nelikumīgu izmantošanu aizturētas četras personas

Pievienot komentāru
Par zādzību sēriju un kredītkaršu nelikumīgu izmantošanu aizturētas četras personas
FOTO: Flickr

Valsts policija (VP) par zādzību sēriju Sarkandaugavā un kredītkaršu nelikumīgu izmantošanu aizturējusi četras iepriekš sodītas personas.

Augusta beigās un septembrī Sarkandaugavā un tās apkārtnē tika izdarītas vairākas zādzības – no dzīvokļiem, kāpņu telpām, pagraba un velonovietnes. Vairākos no dzīvokļu apzagšanas gadījumiem ļaundari bija izvēlējušies iekļūt pirmā stāva dzīvokļos, izsitot logus. Visas zādzības bija izdarītas brīdī, kad dzīvokļu saimnieki neatradās savā īpašumā.

Valsts policija izmeklēšanas ietvaros noskaidroja, ka šos noziegumus, iespējams, realizējušas vienas un tās pašas personas – 1986. gadā dzimis vīrietis, 1988. gadā dzimis vīrietis, 1970. gadā dzimis vīrietis un 1973. gadā dzimusi sieviete. Visas minētās personas jau iepriekš sodītas par mantiskiem noziegumiem

Zādzības, visticamāk, īstenojuši trīs minētie vīrieši, taču sieviete vēlāk nelikumīgi no zagtajām kredītkartēm noņēmusi naudu. Nozagtās mantas ļaundari centušies realizēt, atklāj policija.

Septembra vidū Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes policisti sadarbībā ar Rīgas Ziemeļu iecirkņa policistiem aizdomās par finanšu līdzekļu nelikumīgu izmantošanu aizturēja 1973. gadā dzimušo sievieti. Dažas dienas vēlāk likumsargiem izdevās noskaidrot arī aizdomās turamo vīriešu atrašanās vietu un viņus aizturēt.

Šobrīd policijas rīcībā ir informācija, kas apstiprina šo personu saistību ar sešām zādzībām, kuru laikā nozagti divi velosipēdi, celtniecības instrumenti, santehnika, dārglietas, kažoki, kā arī kredītkartes. Daļu no nozagtajām mantām likumsargiem izdevies atgūt.

Saistībā ar notikušo policija uzsākusi vairākus kriminālprocesus.

1986. un 1988. gadā dzimušajiem vīriešiem piemērots drošības līdzeklis apcietinājums, savukārt pārējām aizdomās turamajām personām – policijas uzraudzība.