Komentāri
Par viltotu 50 eiro banknošu izmantošanu vīrietim Madonas pusē draud cietumsods
Foto: EPA / LETA

Vidzemes tiesas apgabala prokurore tiesai nodevusi krimināllietu, kurā apsūdzēts vīrietis, kurš izdarīja viltotu Latvijas Republikā apgrozībā esošu – eiro naudas zīmju iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un izplatīšanu.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, 2016.gada februāra beigās apsūdzētais kādā interneta mājas lapā, izmantojot tur norādīto kontu, mantkārīgā nolūkā, ar nodomu izplatīt Latvijas Republikā apgrozībā esošas, viltotas Eiropas Centrālās bankas (ECB) naudas zīmes – eiro banknotes, iegādājās ne mazāk kā deviņus gabalus 50 eiro banknotes.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visas šīs eiro banknotes izgatavotas ar kopēju izcelsmes avotu, vienādā veidā pēc ārējās līdzības ar strūklas drukas iekārtu, reģistrētas ar kopējo indikatīvu, un nebija izgatavotas uzņēmumā, kas nodarbojas ar ECB naudas zīmju izgatavošanu. Apsūdzētais, apzinoties, ka deviņu gabalu 50 eiro banknotes ir viltotas, pēc to iegādes līdz 2016.gada 16. martam glabāja tās savā dzīves vietā.

Šī persona šā gada 16. martā, paņemot līdzi deviņus gabalus viltotās 50 (piecdesmit) eiro banknotes, tās pārvadāja ar lietošanā esošo automašīnu, un no Rēzeknes ieradās kādā Latgales rietumu daļas pilsētā, tur veicot pirkumus, par tiem norēķinoties ar viltotajām 50  eiro naudas zīmēm.

Ar šādām darbībām apsūdzētais apdraudēja tautsaimniecības intereses finanšu sfērā un izdarīja smagu noziedzīgu nodarījumu, paredzētu Krimināllikuma 192.panta pirmajā daļā. Lieta izskatīšanai nodota Madonas rajona tiesai.

Lasi vēl