Par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturēti jau 49 Vjetnamas pilsoņi

Komentāri
Par valsts robežas nelikumīgu šķērsošanu aizturēti jau 49 Vjetnamas pilsoņi
FOTO: LETA

Divu nedēļu laikā robežsargi konstatē jau ceturto valsts robežas tīšas nelikumīgas šķērsošanas un personu nelikumīgas pārvietošanas pāri valsts robežai gadījumu un aiztur 31 Vjetnamas pilsoni un 5 pārvietotājus – 1 Latvijas un 4 Krievijas pilsoņus.

Otrdien, 14. aprīlī, atsaucoties uz nostrādājušā kustību sensora signālu, robežsargi pārbaudīja sensoriem piegulošo teritoriju, kur konstatēja vairāku personu pēdas un atstātus priekšmetus. Iesaistot papildu robežsargus, kinologus ar dienesta suņiem, kā arī Valsts robežsardzes helikopteri, tika organizēti pārkāpēju meklēšanas pasākumi. Pie robežpārkāpējiem robežsargus izveda dienesta suns, dzenot pēdas. 10 valsts robežu nelikumīgi šķērsojušie Vjetnamas pilsoņi un viņu pārvietotājs – Krievijas pilsonis tika aizturēti Zabarje purvā apmēram 500 metri no valsts robežas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Piektdien, 10. aprīlī, robežsargi, veicot robežlīnijas, robežjoslas un piegulošās teritorijas apsekošanu, konstatēja valsts robežas nelikumīgas šķērsošanas pazīmes. Robežpārkāpēju meklēšanā tika iesaistīti gan papildu robežsargi, gan Valsts robežsardzes helikopters, tika veikta valsts robežas apsekošana ar kuteri pa Daugavas upi, kā arī pēdu dzīšana ar dienesta suni. Kaplavas pagasta meža pasīva “Zarosli” apkaimē, apmēram 500 metri no valsts robežas, robežsargi aizturēja deviņu personu grupu, starp viņiem bija valsts robežu nelikumīgi šķērsojušie 7 Vjetnamas pilsoņi bez personu apliecinošiem dokumentiem un divi personu pārvietotāji – abi Krievijas pilsoņi.

Nepilnas divas nedēļas iepriekš, 29. martā, robežsargi, veicot pierobežas joslas kontroli, Pasienes pagastā ceļa malā konstatēja vairāku cilvēku apavu pēdu nospiedumus. Iesaistot papildus robežsargus un veicot pēdu dzīšanu ar dienesta suni, apmēram pēc 800 metriem kādā neapdzīvotā mājā tika aizturēta personu grupa – 8 iepriekš valsts robežu nelikumīgi šķērsojušie Vjetnamas pilsoņi un personu pārvietotājs, 1 Krievijas pilsonis.

Savukārt, trešdien, 1. aprīlī, sadarbojoties Valsts robežsardzes struktūrvienību amatpersonas aptuveni 10 kilometri no Latvijas – Lietuvas robežas uz ceļa Daugavpils – Medumi par personu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai aizturēja 1986.gadā dzimušo Latvijas pilsoni ar BMW X5. Vīrieša automašīnas salonā un bagāžas nodalījumā robežsargi konstatēja 6 Vjetnamas pilsoņu grupu.

Visos gadījumos par valsts robežas tīšu nelikumīgu šķērsošanu un par liela personu skaita nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai uzsākti kriminālprocesi.

Jāatzīmē, ka pēdējo divu mēnešu laikā šī ir jau septītā reize, kad robežsargi konstatē Vjetnamas pilsoņu grupu nelikumīgu pārvietošanu pāri valsts robežai.

Proti, šā gada 2.martā Zilupes novadā tika apturētas 2 Krievijas pilsoņu vadītās automašīnas un aizturēti 8 valsts robežu nelikumīgi šķērsojušie Vjetnamas pilsoņi, bet 3.martā starptautiskas operācijas rezultātā Latvijā tika aizturēti 4 Vjetnamas pilsoņi un 2 personu pārvietotāji – 1 Latvijas un 1 Tadžikistānas pilsonis, bet Baltkrievijas Republikas Valsts robežapsardzības komitejas robežsargi savā teritorijā aizturēja personu pārvietotāju – 1 Baltkrievijas pilsoni.

Kopumā šogad trīsarpus mēnešu laikā par nelikumīgu “zaļās” robežas šķērsošanu aizturētas 49 personas, visi Vjetnamas pilsoņi, savukārt par viņu pārvietošanu un pārvietošanas organizēšanu aizturēti 6 Krievijas, 5 Latvijas, 1 Baltkrievijas un 1 Tadžikistānas pilsonis.

Turpretī pērn visa gada garumā par “zaļās” robežas šķērsošanu aizturēti 139 trešo valstu piederīgie, no tiem 98 Vjetnamas pilsoņi, 12 Afganistānas, 11 Irākas, 4 Krievijas, 3 Baltkrievijas, 11 Gruzijas pilsoņu, savukārt par personu pārvietošanu robežsargi aizturējuši 8 Latvijas valsts piederīgos, 3 Krievijas Federācijas, 3 Kirgizstānas, 3 Polijas un 2 Igaunijas pilsoņus.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl