Komentāri
Par spīti pastiprinātiem reidiem, bērni brīvi var iegādāties alkoholu un cigaretes
FOTO: LETA

Tuvojoties vasaras brīvlaikam, Rīgas pašvaldības policija (RPP) veic plašus profilaktiskos reidus tirdzniecības vietās, ar mērķi kontrolēt alkoholisko dzērienu un tabakas izstrādājumu pārdošanas aizliegumu nepilngadīgajām personām.

23. maijā Kurzemes pārvaldes darbinieki pārbaudīja astoņas tirdzniecības vietas Pārdaugavā, kuru laikā konstatēja, ka divās no astoņām tirgotavām nepilngadīgajiem tiek pārdotas akcizētās preces – cigaretes un alkohols. Šajās pārbaudēs RPP darbinieki ar vecāku piekrišanu saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem iesaista nepilngadīgos, kuri preces mēģina iegādāties kontrolpirkuma laikā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Reida laikā viens no pārkāpumiem tika konstatēts kādā degvielas uzpildes stacijā, kurā pārdevēja nepilngadīgajam pārdeva cigarešu paciņu. Darījuma brīdī pārdevēja nepārliecinājās par pircēja vecumu, nedz lūdza uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Veikala pārdevējai noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par tabakas izstrādājumu pārdošanu nepilngadīgajiem, tāpat uzsākta arī administratīvā lieta pret pašu uzņēmumu.

Savukārt vēlāk tajā pašā dienā vēl viens pārkāpums konstatēts vienā no Pārdaugavas lielveikaliem, kurā nepilngadīgajam izdevās iegādāties brendija pudeli. Arī šajā gadījumā pārdevēja nepārliecinājās par pircēja vecumu, nedz lūdza uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Arī šajā gadījumā sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli gan kasierim, gan juridiskai personai, proti, uzņēmumam, kam pieder pats veikals.

Saskaņā ar Latvijas administratīvo pārkāpumu kodeksu par šādu pārkāpumu pārdevējam uzliek naudas sodu 280–350 eiro apmērā, bet juridiskai personai 700 – 1400 eiro apmērā.

Abās tirdzniecības vietās konstatēti arī citi tirdzniecības pārkāpumi, kā piemēram, vienā no vietām pārdevējai nebija rakstveidā noslēgts darba līgums, pārdevēja nevarēja uzrādīt līgumu par atkritumu apsaimniekošanu, nebija derīgas reklāmas izvietošanas atļaujas un citi tirdzniecības pārkāpumi. Reida laikā kopā uzsāktas astoņas administratīvās lietvedības.

Rīgas pašvaldības policija arī turpmāk veiks tirdzniecības vietu pārbaudes, lai sekotu līdzi tam, vai tirgotāji ievēro normatīvajos aktos noteiktās prasības alkohola un tabakas izstrādājumu tirdzniecībai. Tāpat policisti sekos līdzi tam, lai pilngadīgas personas neiegādājas alkoholu un cigaretes nolūkā tās nodot nepilngadīgajiem.

Policija aicina, redzot situāciju, kad kādā tirdzniecības vietā nepilngadīgām personām tiek pārdoti alkohola un tabakas izstrādājumi, ziņot policijai – zvanot pa tālruni 110 vai ziņojot pašvaldības policijas mobilajā aplikācijā.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl