Par ”spaisa” tirgošanu piespriež piecus gadus cietumā

Komentāri

Problēmas ar ”spaisa” tirgošanu un lietošanu sākās jau aptuveni 2008. gadā, kad daudzviet Latvijā parādījās bodītes, kur tirgoja jaunas narkotiskas vielas. Tirgotāji savu preci sauca par vīrakiem un citām nekaitīgām lietām, aizbildinoties, ka tikai klienti paši izvēlās tos pīpēt, savukārt pārdevēji ir pavisam nevainīgi.

Gāja laiks, un nekaunība auga augumā. Tirgotāji klientiem stāstīja par sajūtām, kādas rodas no legālās zālītes, bet likumdevēji bija izmisumā. Aizliedz vienu vielu, uzradās jauna. Apkārt staigāja sapīpējušies pusaudži un bērni, kuri viens pēc otra nonāca mediķu rokās. Kolīdz likums beidzot atļāva, tirgotāji un pat lietotāji tika ņemti tā teikt pie dziesmas. Bija pilsētas, kurās tas notika ļoti aktīvi. Viena no tām – Jelgava.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Protams, savu lomu spēlēja arī aktīvisti, kuri ”spaisa točkas” sāka dedzināt. Kamēr veikals izdedzis, tirgošanās nesanāk, un vēl arī telpu īpašnieki šķībi skatās uz nomnieku un viņa nodarbošanos.

Galu galā rezultāts – augu maisījumus nu var iegādāties no rokas un ļoti reti kur, savukārt pārdevējus sāk tiesāt.

Jelgavas tiesā stājies spēkā spriedums krimināllietā, kurā par apreibinošo vielu jeb tā dēvētā ”spaisa” iegādāšanos un realizēšanu apsūdzēts kāds vīrietis.

Tiesa nosprieda apsūdzēto Kristeru Tušinski atzīt par vainīgu un sodīt ar brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem un ar probācijas uzraudzību uz vienu gadu.

Apsūdzētais ar mērķi pārdot no kāda cilvēka iegādājās ne mazāk kā 32 gramus augu valsts izcelsmes vielas, kas satur psihotropo vielu un 21 gramu pulverveida vielas, kas arī satur aizliegtas narkotikas.

Turklāt vīrietis sazinājās ar savu paziņu un piedāvāja arī viņam piedalīties “spaisa” realizēšanā.

No apsūdzētā tika veikts arī tā sauktais kontrolpirkums. Narkotikas viņš pārdeva pie skolas. Tagad viņam  piecus gadus būs jāpavada aiz restēm.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl