Par sievietes slepkavību Rēzeknē aizturētais policista dēls izcēlies ar neadekvātu uzvedību

2 komentāri
Par sievietes slepkavību Rēzeknē aizturētais policista dēls izcēlies ar neadekvātu uzvedību
Foto: Brenda Clarke/Flickr

Par sievietes slepkavību Rēzeknē aizturētais policista dēls jau agrāk izcēlies ar neadekvātu uzvedību, šodien ziņo laikraksts Neatkarīgā.

Pērn viena no lietām nonākusi līdz tiesai. Policista dēls esot iesitis skolotājam. Tiesas spriedums bijis maigs – nosacīts sods ar gadu ilgu pārbaudes laiku.

Kā ziņo laikraksts, neprognozējama rīcība no nepilngadīgā jaunieša puses nav bijusi brīnums. Par iekšējās kārtības noteikumu pārkāpumiem šajā mācību gadā esot sakrājusies kaudze pedagogu iesniegumu.

Skolā skaidro, ka iesniegumi valsts policijā esot nogūluši atvilktnē, jo administratīvajā nodaļā strādājot jaunieša pamātes radiniece, vēsta Neatkarīgā.

Tādēļ skolotāji mainījuši taktiku un vērsušies Pašvaldības policijā, kas jaunieša tēvam par visiem kaitējumiem uzlika sodu. Taču tad jaunietis piedeklarēts Viļānos, kur ir tikai Valsts policija un atkal sodīt jaunieti par pārkāpumiem kļuvis neiespējami, jo tēvs visus pārkāpumus centies noklusināt, vēsta laikraksts.

Kā piemērs tiek minēts gadījums, kad jaunieši, kas piestrādāja pie kāda uzņēmēja, paņēmuši uzņēmēja busiņu, iereibuši vizinājušies un pēc tam mēģinājuši pārdot.

Ar jaunieša tēvu sarunas bijušas veltīgas un esot bijis skaidrs, ka viņš ar dēlu netiek galā, vēsta Neatkarīgā.

Kā ziņots, tiesa nolēmusi apcietināt visus trīs jauniešus, kuri tika aizturēti saistībā ar jaunas sievietes slepkavību Rēzeknē,  informēja Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis.

Viņš paskaidroja, ka apcietinājums minētajiem jauniešiem piemērots kā drošības līdzeklis.

Kā ziņots, piektdien pēcpusdienā Rēzeknes policijas iecirknī tika saņemts iesniegums par kādas 1993. gadā dzimušas jaunietes pazušanu, kura iepriekšējā dienā Rēzeknē izbraukusi no savas darbavietas ar automašīnu Audi, bet mājās nav atgriezusies. Policisti nekavējoties izsludināja jauno sievieti meklēšanā un skaidroja viņas atrašanās vietu. Bija zināms, ka pazušanas dienā sieviete plānojusi tikties ar kādu paziņu.

Pāris stundu laikā kriminālpolicijas darbinieki aizturēja trīs jauniešus aizdomās par saistību ar meklējamās personas pazušanu un ieguva informāciju, ka aizturētie iepriekš rūpīgi izplānojuši jaunās sievietes slepkavību. Izmeklētāji arī noskaidroja vietu, kur noslēptas mirstīgās atliekas.

Patlaban saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess par slepkavību pastiprinošos apstākļos, proti, ja slepkavību izdarījusi personu grupa mantkārīgā nolūkā. Aizturētie jaunieši – divi 16 gadus veci pusaudži un 24 gadus vecs vīrietis – līdz šodienai bija ievietoti īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, bet šodien viņi pārvietoti uz apcietinājumā turēšanas vietu.

Viens no nepilngadīgajiem pusaudžiem, kurš tiek turēts aizdomās par sievietes noslepkavošanu, jau iepriekš bijis iesaistīts kriminālprocesos par mantiskiem noziegumiem. Savukārt pērnā gada decembrī viņš bija aizturēts par vairāku laupīšanu izdarīšanu, taču Rēzeknes izmeklēšanas tiesnesis jaunietim kā drošības līdzekli nepiemēroja apcietinājumu.

Izmeklēšanas laikā kriminālpolicijas darbinieki atklājuši, ka policistu un iespējamā slepkavas ceļi krustojušies jau nozieguma izdarīšanas naktī. Proti, policijas patruļa uz kāda autoceļa apturējusi upurim nolaupīto automašīnu Audi, taču, konstatējot, ka pie stūres sēž viņu kolēģa nepilngadīgais dēls, nenoformējusi protokolu par braukšanu bez tiesībām un nepārbaudījusi, kas ir automašīnas īpašnieks. Tā vietā policisti paši nogādājuši automašīnu jaunieša īrētajā dzīvesvietā, bet automašīnas atslēgas atdevuši savam kolēģim, tādā veidā klaji ignorējot tiešos pienākumus.

Par dienesta pienākumu nepildīšanu Valsts policijas Iekšējā drošības birojā sākta izmeklēšana. Savukārt Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis sestdien, iepazīstoties ar situāciju, no amata pienākumu pildīšanas ir atstādinājis četrus cilvēkus – abus darbiniekus, kuri nepildīja savus pienākumus, kā arī viņu tiešo priekšnieku un aizdomās turētā jaunieša tēvu, kurš strādāja Rēzeknes iecirknī.

2 komentāri