9 komentāri

Talsu rajona prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā par dienesta pilnvaru pārsniegšanu apsūdzēts Kuldīgas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs.

Valsts uzturētā portāla tiesas.lv pieejamā informācija liecina, ka pēc Krimināllikuma panta par dienesta pilnvaru pārsniegšanu apsūdzēts Kuldīgas novada Pašvaldības policijas priekšnieks Rinalds Gūtpelcs. Kuldīgas rajona tiesa šo lietu nozīmējusi skatīt nākamā gada 2.aprīlī.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pašvaldības policijas priekšnieks apsūdzēts par to, ka izdarīja tīšas darbības, kas acīmredzami pārsniedz valsts amatpersonai ar likumu piešķirto tiesību un pilnvaru robežas un šīs darbības saistītas ar vardarbības pielietošanu pret cietušo. Prokuratūra uzskata, ka priekšnieks Pašvaldības policijas telpās bez likumīga pamata, pārsniedzot dienesta pilnvaras, pielietojis speclīdzekli – elektrošoka ierīci, nodarot cietušajam miesas bojājumus.

Gūtpelcs apgalvo, ka lieta pret viņu esot safabricēta. Arī Kuldīgas novada domes vadība, savu iespēju robežās iepazīstoties ar notikušā apstākļiem, secinājusi, ka nav pamata apšaubīt Gūtpelca teikto, līdz ar to arī nav pamata Pašvaldības policijas priekšnieku no amata atstādināt, atzina Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja Inga Bērziņa.

Kuldīgas novada dome no Gūtpelca ir saņēmusi rakstisku informāciju, kurā viņš dara zināmu, ka ir apsūdzēts dienesta pilnvaru pārsniegšanā. Gūtpelcs pašvaldībai ir izklāstījis lietas apstākļus un norādījis, ka krimināllieta esot safabricēta. Saistībā ar šo krimināllietu pašvaldība nav saņēmusi nekādu oficiālu informāciju ne no prokuratūras, ne citām tiesībsargājošām institūcijām.

“Esam iepazinušies ar lietas būtību. Arī es sliecos domāt, ka lieta ir safabricēta un mums nav pamata lemt par priekšnieka atstādināšanu,” atzina Bērziņa.

Stāsts esot par kādu šī gada janvārī notikušu gadījumu, kad Kuldīgā, Pilsētas laukumā, bija izsaukta neatliekamā palīdzība, lai sniegtu palīdzību alkohola reibumā esošam vīrietim. Šis vīrietis pirms tam esot iegājis Pašvaldības policijas ēkā, kur uzvedies nepieklājīgi un pēc sekretāres lūguma Gūtpelcs šo vīrieti esot no telpām izraidījis. Ātrā palīdzība esot izsaukta tikai aptuveni divas stundas pēc vīrieša izraidīšanas no policijas telpām.

Lai gan vīrieša advokāte norādījusi, ka Pašvaldības policijas priekšnieks pret vīrieti lietojis elektrošoka ierīci, Gūtpelcs to neatzīst un apgalvo, ka elektrošoks neesot lietots.

Pašvaldības pārstāvji ir runājuši gan ar Kuldīgas slimnīcas, gan Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem. Noskaidrojies, ka nav pierādījumu elektrošoka lietošanai. “Arī Gūtpelcs saka, ka elektrošoks nav lietots, un mums nav pamata tam neticēt. Turklāt ir jautājums, kāpēc izmeklēšana netika sākta tūlīt, bet pēc vairākiem mēnešiem. Novērošanas kameru ieraksti glabājas divus mēnešus, bet tagad vairs nav iespējas to pārbaudīt, jo ieraksti nav pieejami,” norādīja Bērziņa.

Kuldīgas pašvaldības vadītāja norāda, ka šo pašu vīrieti Gūtpelcs pirms pāris gadiem aizturējis par ekshibicionismu jeb dzimumorgānu atkailināšanu pie kādas no Kuldīgas skolām. Arī Gūtpelcs apstiprināja, ka pirms pāris gadiem saņemta informācija par kāda iereibuša vīrieša dīvainu uzvedību pie skolas.

“Ierodoties notikuma vietā, konstatējām, ka vīrietis ir nolaidis bikses un, pavērsis savu mantību pret skolas logiem, onanē. To redzēja arī divas mazgadīgas meitenes,” pastāstīja Gūtpelcs. Par šo gadījumu turpinās krimināllieta, kur nākamā tiesas sēde paredzēta 2015.gada februārī. Gūtpelcs šajā lietā ir liecinieks.

Jau ziņots, ka 1979.gadā dzimušais Gūtpelcs Kuldīgas novada Pašvaldības policijas priekšnieka amatā stājās 2010.gada augustā. Gūtpelcs savulaik strādāja Valsts policijā, pildot Kurzemes reģiona pārvaldes Kuldīgas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektora pienākumus.

Gūtpelcs saņēmis vairākus apbalvojumus. 2007.gadā viņš atzīts par labāko iecirkņa inspektoru, 2004.gadā uzvarējis Iekšlietu ministrijas rīkotajā akcijā “Policists, kuram uzticos”, bet 2004.gadā apbalvots ar Kuldīgas pilsētas domes Goda balvu.

Iepriekšējām Pašvaldības policijas priekšniekam Guntim Putniņam 2010.gadā par automašīnas vadīšanu alkohola reibumā tika noformēts protokols. Kuldīgas rajona tiesa Putniņam noteica piecu diennakšu arestu, naudas sodu un tiesību atņemšanu uz gadu. Tiesas sēdē braucējs vainu atzinis.

Skaties jau rakstīja par Kuldīgas Pašvaldības policijas priekšnieku. Video skaties šeit.

TOP komentāri

 • Jānis
  +1 +1 0

  Jānis

  tikai jūs esat tie tīrie un godīgie un, galvenais, neesat brutāli, varu nosaukt urlu vārdus un uzvārdus, lai kuldīdznieki zina...godīgie atradušies..
 • keta
 • fricis..
  +1 +1 0

  fricis..

  Vot tapec ari berziņa aizstaveja viņu.. viņš ir ļoti brutals pec dabas jau!!! Tāpec es 100% esmu parliecinats kad viņš to ir izdarijis!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl