7 komentāri

Interneta komentāri nav anonīmi, un to autori nav nesodāmi – par to paši uz savas ādas tagad pārliecinās aptuveni desmit pie kāda ziņu raksta par musulmaņu galvassegām atstātu naidpilnu komentāru autori. Rakstā aprakstītā sieviete vērsās policijā, un likumsargi naida kurinātājus uzmeklēja. Šodien viens no viņiem saņēma sodu – 140 stundas piespiedu darba.

Sūdzas policijai

Pagājušā gada rudenī, kārtējā bēgļu krīzes uzplūda laikā, Latvijas politiķi sāka spriest, ka mūsu valstī vajadzētu aizliegt valkāt tradicionālās musulmaņu galvassegas kā burka vai nikābs, kas slēpj seju. Toreiz kāda televīzija uzaicināja uz interviju islāmticīgo Līgu Legzdiņu – vienu no retajām sievietēm Latvijā, kura ikdienā šādu galvassegu valkā. Pēc tam portāls apollo.tvnet.lv viņas stāstīto pārpublicēja kā rakstu, zem kura varēja publicēt komentārus.

”Diezgan bieži vispār pie rakstiem internetā ir ļoti negatīvi komentāri, bet nu tur palasot likās – tas tiešām iet pāri robežām,” atzīst Legzdiņa.

Viņai arī dzīvē nākoties saskarties ar diskrimināciju un negatīvu attieksmi. Tomēr šoreiz interneta komentētāji viņu saukuši par nodevēju un vieglas uzvedības sievieti. Legzdiņas pacietības mērs bijis pilns, un viņa uzrakstījusi iesniegumu Drošības policijai, kura izmeklē naida kurināšanu.

”Tā tomēr ir problēma, ja tiek masveidīgi pārkāpts likums un neviens neliekas par to ne zinis. Tas visu interneta vidi ļoti padara nepatīkamu. Protams, sūdzības rakstīt nevienam diezko nepatīk. Bet es domāju, ka tas ir tā vērts, lai uzlabotu vidi un kopējo dzīvošanu,” viņa skaidro.

Pārkāpj cilvēktiesības

Policisti pieaicināja ekspertu, kurš izanalizēja komentārus, un aptuveni desmit no tiem atzina par tādiem, kuri pārkāpj Latvijas Satversmi, Eiropas Cilvēktiesību konvenciju un vienkārši krimināllikumu, jo raisa reliģisko naidu.

”Ir vēl vairākas lietas dažādās izmeklēšanas stadijās – gan kur tiek meklētas personas, gan kur ir pabeigti kriminālprocesi. Strādājam ar visiem komentāriem,” norāda prokurore Ilze Zinovjeva.

Šodien tiesas priekšā stājās viens no komentāru autoriem Kaspars Kuncis. Viņa komentārā bija rakstījis: ”Atkal propaganda rullē! Es šitādas Līgas, musulmaņu p*******as un pēdējās emmas, kam uzspļaut uz savu valsti un nacionalitāti, kā raganas inkvizīcijas laikā uz sārta kūpinātu. Atskatījos jau Londonas konsulātā uz mazajiem, pusmelnajiem, jaunās nācijas latviešiem.”

Tagad noķerts Kuncis gan taisnojās, ka neko tik sliktu jau neesot domājis: ”Es teicu, ka viduslaikos tiktu tādi uz sārta. Es neaicināju kādu dedzināt uz sārta. Arī kristīgā baznīca, kad dedzināja raganas, protams, tas nebija pareizi.”

Tajā pašā laikā Kuncis nebija attiecies no pārliecības, ka musulmaņi Latvijā nemaz neesot īsti bēgļi, bet gan laimes meklētāji, un vainu apsūdzībās atzina tikai daļēji. Prokuratūra viņam lūdza piespriest 140 stundas piespiedu darba un tiesa tam piekrita.

Jāpiebilst, ka maksimālais sods par šādu noziegumu būtu pieci gadi aiz restēm.

Video

 

TOP komentāri

 • Kruķis
  +4 +4 0

  Kruķis

  Interesanti, un kāds sods būs per meliem, kas skan no politiķu un viņu roklaižu žurnālistu puses? Naids nerodas no zila gaisa, bet gan piviltajām cerībām un pie varas esošo attieksmes pret iedzīvotājiem!!!
 • GE
  +3 +2 -1

  GE

  Labi ka Latvijas tiesu sistēmai ir kapacitāte nodarboties tādā tempā ar šitik "svarīgām" lietām, un "neapšaubāmi" mežonīgu noziegumu .... !
 • Ozola Tēvs.
  0 0 0

  Ozola Tēvs.

  Nu ir gan idioti.... Kā Čangals teiktu sijsti un sijsti jūs vjiesus!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl