Par 100 eiro kukuļa došanu aizturēts kārtējais autovadītājs

Komentāri
Par 100 eiro kukuļa došanu aizturēts kārtējais autovadītājs
FOTO: LETA

Vakar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ceļu policijas darbinieki aizturēja autovadītāju, kurš mēģināja policijas darbiniekiem iedot 100 eiro kukuli, lai viņam netiktu sagatavots administratīvā pārkāpuma protokols. Policisti kukuļdevēju aizturēja un uzsāka kriminālprocesu.

Vakar, 9. decembrī, ap pulksten 12.16 Rīgā, Daugavgrīvas un Mazās Ūdens ielas krustojumā, Ceļu policijas darbinieki par luksofora aizliedzošās gaismas signāla neievērošanu apturēja 1968. gadā dzimušu vīrieti ar automašīnu Chrysler. Lai izvairītos no administratīvā soda, vīrietis policistam deva 100 eiro kukuli. Par notikušo policijā sākts kriminālprocess par kukuļdošanu.

Šogad šis jau ir 52. gadījums Rīgas reģionā, kad sākts kriminālprocess par kukuļa došanu ceļu policistam.

Atgādinām, ka arī turpmāk cīņā ar korupciju uz ceļa pastiprinātu uzmanību pievērsīsim ne tikai policistiem, kas ņem kukuļus, bet arī autovadītājiem, kas dod kukuļus. Kukuļu došana saskaņā ar Krimināllikumu ir sodāma pēc 323. panta, kurā par šādu noziedzīgu nodarījumu paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Lasi vēl