Pamestā mājā Dundagā izceļas ugunsgrēks un iet bojā vīrietis

Pievienot komentāru
Pamestā mājā Dundagā izceļas ugunsgrēks un iet bojā vīrietis

Pamestā mājā Dundagā nedēļas nogalē izcēlis ugunsgrēks, kurā gāja bojā kāds vīrietis bez noteiktas dzīvesvietas, vēsta raidījums “Degpunktā”.

Dundagā, Talsu ielā, slejas vairākas neapdzīvotas sarkana mūra ēkas. Vairākās celtnēs šobrīd vēl notiek būvdarbi, taču vēl nepieciešams ieguldīt prāvus līdzekļus, lai mājas renovētu. Apkaimes iedzīvotāji ievēroja, ka uz ēku ar 4. numuru pēdējā laikā regulāri dodas kāds vīrietis, kas nebūt neizskatās pēc celtnieka. Vietējie centās noskaidrot, kas viņš ir un ko tur dara.

“Cik saprotu, cik mēs visi te zinām, ka nu tas lielais, kam pieder, kas nopirka [ēkas], viņš jau dikti labsirdīgs cilvēks ir, dikti žēl viņam visu, labsirdīgs. Ar savu labo sirdi viņš tur uzlaidis augšā ir vienu vecu bezpajumtnieku, tādu, kas te staigā, kam nav, kur [dzīvot]. Viņš tur pārgulēja, jā,” stāstīja vietējā iedzīvotāja.

44 gadus vecais vīrietis, izskatās, bija iemitinājies ēkā uz palikšanu. Kādu laiku viss bija mierīgi līdz vakar, braucot gar namu uz dievkalpojumu, cilvēki pamanīja piedūmojumu un sacēla trauksmi.

“Mēs braucām uz baznīcu un redzējām, ka kūp, ka nāk dūmi pa logu [ārā]. Mēs šeit, kad braucam gar veco aptieku, tad te var redzēt tajā galā. Un es vēl nodomāju, kur tagad tā skurstenis kūp, kur tie dūmi rodas,” stāstīja cita vietējā iedzīvotāja.

Ugunsdzēsēju brigādes ieradās no Talsiem un uzsāka dzēšanas darbus. Sieviete, kas pirms vairākiem gadiem dzīvoja 4. namā, atminas, ka ēka nebija ugunsdroša.

“Dieviņš stāvēja klāt, ka tas notika dienā. Būtu naktī, kādos vienos, divos, tad tur viss būtu aizgājis, viss nodedzis,” stāsta iedzīvotāja, atzīstot, ka viņas kādreizējā dzīvoklī, kur izcēlies ugunsgrēks, esot koka apdare.

Glābēji uzreiz pārmeklēja telpas un vienā no istabām uzgāja vīrieša līķi. Vietējie pieļauj, ka ēkas iemītnieks gāja bojā paša neuzmanības dēļ. Pēc aptuveni stundas ugunsgrēks bija nodzēsts un glābēji devās prom.

Lai noskaidrotu vīrieša nāves cēloņus, uzsākta izmeklēšana.