51 komentārs

Piecpadsmit gadus vecais liepājnieks Egils vēlējās kļūt par ugunsdzēsēju un glābt cilvēku dzīvības – tā stāsta viņa mamma. Tomēr viņa dzīvi pārrāva divi vienaudži, kuri to izdarīja veidā, kas šokējis visu Latviju – viņi Egilu aizdedzināja un atstāja guļam mežā. Māte aicina atsaukties visus, kas var palīdzēt noskaidrot patiesību par notikušo.

Redzēja morgā

Pēdējoreiz māte piecpadsmit gadus veco Egilu redzēja 24. septembrī. Tā bija sestdienas pēcpusdiena. Uz atvadām viņš teica, ka ies tikties ar draugiem. Nākamā reize, kad viņa dēlu redzēja, bija pēc aptuveni divām nedēļām, morgā, kad bija uzaicināta atpazīt mirstīgās atliekas.

Kāda garāmgājēja Egilu bija atradusi mežiņā pie Mazdārziņu rajona Liepājas ziemeļos. Ja neskaita nomaļo atrašanās vietu, nekādi mēģinājumi līķi noslēpt nebija redzami. Pēc visa spriežot, Egils šeit bija atnācis tikties ar diviem paziņām, kurus policija vēlāk arī arestēja.

Nekad nesūdzējās

Egils savam vecumam bijis ļoti patstāvīgs, pratis par sevi parūpēties gandrīz kā pieaugušais. Māte atminas – pirms neilga laika dēls salauzis roku. Bet tā vietā, lai kristu panikā, viņš pats saviem spēkiem aizkļuvis uz traumpunktu. Galvenā rūpe tobrīd bijusi par mammas sirdsmieru – viņš teicis: “Neuztraucies, tas taču tikai lūzums!”.

Egils mēdzis arī šad tad pārnakšņot ciemos, tādēļ sākumā dēla ilgā neierašanās mājās lielu satraukumu nav radījusi. Tomēr viņš vienmēr zvanījis un pateicis, kur meklējams. Šoreiz tā nenotika, un māte vērsās policijā. Izmeklētāji gan atzīst, – visticamāk, tobrīd jau bija par vēlu.

Gaida ekspertīzi

“Māte uz policiju atnāca paziņot pirmdienā, un tad arī policija iesaistījās meklēšanā. Ekspertīze diemžēl vēl nav pabeigta, lai mēs varētu pateikt precīzu nāves iestāšanās laiku. Bet, visdrīzāk, tas ir noticis tieši tajā vakarā [kad Egils pazuda],” atzīst Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja priekšnieks Rimants Kārkliņš.

Egils bija apliets ar kādu degošu šķidrumu no galvas līdz viduklim un aizdedzināts. Citas traumas pirmajā acu uzmetienā nav bijušas redzamas, bet policija ar secinājumiem nesteidzas un aicina sagaidīt ekspertīzes rezultātus.

“Nevaram par visiem simts procentiem pateikt tieši, kas ir nāves cēlonis. Vai viņš nosists, vai dedzināts dzīvs, vai nosmacis, vai cita trauma bijusi. Varianti ir ļoti daudz,” atzīst policists.

Neskaidri motīvi

Policija aizdomās par slepkavību ir aizturējusi divus nepilngadīgus jauniešus, un tiesa viņus apcietinājusi. Viņi gan ar izmeklētājiem nesadarbojas, tādēļ lietā joprojām ir daudz neskaidrību. Likumsargi neatklāj, piemēram, versijas par nozieguma motīvu.

Abi aizturētie, par spīti savai jaunībai, iepriekš krimināli sodīti, un slepkavības dienā viņi lietojuši gan alkoholu, gan, visticamāk, arī ko stiprāku. Egilu viņi pazinuši, bet draugi gan neesot bijuši.

Egils šīs nedēļas sākumā apglabāts, bet viņa māte atgūties nespēj joprojām. Viņa aicina palīdzēt ar informāciju visus, kam vien ir kas zināms: “Lūdzu, liepājnieki, ja jūs kaut ko zināt, ja jums ir vēl kāda informācija par Egila atgadījumu, dalieties ar to, sniedziet informāciju vai nu policijai, vai nu mammai, man, vai pasakiet skolotājai. Vai nu tikai īsziņu, vai soctīklos pasakiet, bet, lūdzu, palīdziet man noskaidrot pilnīgi visu!”

Informāciju par slepkavību var nodot policijai par tālruni 112.

Bija lieli plāni

Audzinātāja Liepājas 6. Raiņa vidusskolā Egilu raksturo kā mazliet noslēgtu puisi. Viņš klasē bijis jauniņais – atnācis uz šo skolu tikai pirms gada. Tomēr ar savu lielisko humora izjūtu jau iejuties kolektīvā. Mācībās viņš nav bijis teicamnieks, labāk padevušies tie priekšmeti, kuros var strādāt radoši. Tomēr Egilam bijuši ļoti konkrēti nākotnes plāni.

“Es redzēju viņā lielu potenciālu. Mēs devītās klases sākumā runājām par nākotni, un viņam jau bija vīzija – viņš vēlējās nākamgad iet uz Saldus tehnikumu. Citi devītās klases sākumā vēl nenojauš, ko darīs pēc izlaiduma, bet Egils bija sev nospraudis mērķi,” stāsta klases audzinātāja Ilze Karazina.

Egila mamma tikmēr atzīst, – dēls vēlējās izmācīties par ugunsdzēsēju.

Jauniešu grupas

Latvijas sabiedrību šokējusi nežēlastība, ar kādu šis noziegums pastrādāts. Krīzes psihologs Gints Kapenieks gan atzīst – jaunieši šajā vecumā, sevišķi tie, kuriem bijusi grūta bērnība, spēj būt ļoti nežēlīgi. Ja viņi vēl apvienojas grupās, rezultāti var būt ļoti bēdīgi.

“Šādā grupā veidojas tāda kā savu likumu sistēma, savu uzskatu sistēma, un tā var būt pilnīgi neadekvāta. Tā var būt pilnīgā pretstatā ar mūsu sabiedrības vērtībām, ar mūsu morāli. Tas var novest pie šādiem gadījumiem. Kā arī šoreiz notika,” norāda psihologs.

Foto

Video

TOP komentāri

 • analfabēti!
  +14 +14 0

  analfabēti!

  "Egils šīs nedēļas sākumā apglabāts, bet viņa māte atgūties nespēj joprojām." - Kā var tik stulbi rakstīt!? Jūs tur debili esat?? Māte neatgūsies NEKAD!! Bet jūs tādu nožēlojamu tekstu rakstāt!
 • skumji
  +14 +14 0

  skumji

  Cik tomēr žēl, ka nāves sods ir Latvijā aizliegts. Neredzu jēgu tādus morālus izdzikteñus uzsturēt par saviem nodokłiem. Tiešām sirds sāp, mammai novēlu spēku in lielu atbalstu.
 • ome
  +15 +14 -1

  ome

  Galvenais- bandīti šobrīd jūtas kā uzvarētāji, un tādi viņi arī ir, jo viņiem ir iespēja dzīvot tālāk, lai ko viņi savā naidā būtu izdarījuši. Bet upuris, šis skolēns savu dzīvi virs zemes ir beidzis, un viņa te vairāk NEKAD NEBŪS, lai kā mēs to vēlētos, un lai cik tas sāpīgi nebūtu. Tāpēc nav taisnīgi, IR ļooti NETAISNĪGI, ka pēc dzīvības atņemšanas bērnam, viņi - slepkavas, turpina mierīgi dzīvot tālāk. Tikai nāves sods vai mūža ieslodzījums pienākas varoņiem. Nāvi pret nāvi, tas būtu taisnīgi, pēc nopelniem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl