Pakaļdzīšanās Madonā – 10 minūšu laikā policisti aiztur iepriekš tiesātu vīrieti

Komentāri

Naktī uz svētdienu ap pulksten 01.20 Madonā Valsts policijas darbinieki, veicot patrulēšanu, pamanīja Mazda markas automašīnu, kuras vadītājs veica aizdomīgus manevrus – izbraucot lokveida krustojumu, uzbrauca drošības saliņai. Policijas darbiniekiem radās aizdomas, ka šoferis varētu būt alkohola reibumā, tādēļ sekoja, lai veiktu personas pārbaudi.

Minētās automašīnas vadītājs nepakļāvās policistu vairākkārtējām prasībām apturēt transportlīdzekli un, uzņemot lielāku ātrumu, turpināja kustību, ignorējot ceļu satiksmes noteikumus. Turpinot agresīvo kustību pa Saules ielu virzienā uz Rūpniecības ielu, pulksten 01.23 izraisīja ceļu satiksmes negadījumu, saduroties ar tajā pašā virzienā braucošo Audi markas automašīnu, izsviežot to no brauktuves uz zaļo zonu, pēc kā turpināja kustību, pametot negadījuma vietu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bēgšanas mēģinājumam turpinoties, policijas darbinieki pieņēma galēju lēmumu – izmantot šaujamieroci, lai apturētu bīstamo autovadītāju. Tādējādi tika raidīti divi šāvieni, pirmais brīdinājuma šāviens – gaisā, otrais pa automašīnas riepām. Tas uz mirkli piebremzēja transportlīdzekļa vadītāju, taču neapstādināja. Pēc brīža autovadītājs devās namu pagalmu virzienā, apstādināja automašīnu un tālāk metās bēgt kājām. Viens no policijas darbiniekiem nekavējoties bēglim sekoja, līdz panāca un, izmantojot fizisku spēku, vīrieti aizturēja ap pulksten 01.30.

Pakaļdzīšanās laikā policisti noskaidroja, ka bēgošais autovadītājs ir kāds 1987. gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš tiesāts par slepkavību. Vīrietim tika piemērota policijas kontrole, kuru viņš pārkāpis, atrodoties ārpus dzīvesvietas policijas noteikto ierobežojumu laikā. Turklāt policisti noskaidroja, ka vīrietim nav transportlīdzekļa autovadītāja apliecības un vīrietis arī atteicās no alkoholisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes kā uz vietas, tā arī medicīnas iestādē.

Par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs, kuram nav autovadītāja apliecības, var tikt piespriesta brīvības atņemšana uz laiku līdz pat vienam gadam. Tāpat vīrietim nāksies atbildēt par ceļa satiksmes negadījuma izraisīšanu un nepakļaušanos policijas darbinieka likumīgajām prasībām apturēt transportlīdzekli.

Skaties video!

Lasi vēl