Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Liepājā; eksplodē gāzes balons un sabrūk puse ēkas

1 komentārs
Paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks Liepājā; eksplodē gāzes balons un sabrūk puse ēkas
FOTO: LETA

Piektdien, 19.jūnijā, pulksten 23.18 glābēji saņēma izsaukumu uz Raiņa ielu – zvanītājs ziņoja, ka ugunsnelaime izcēlusies dzīvojamajā sektorā, informē VUGD Kurzemes reģiona brigādes komandieris Vidmants Jonkus.

Ieradušies izsaukuma vietā, glābēji  konstatēja, ka Raiņa ielā 52  deg divstāvu koka dzīvojamā māja. Ugunsgrēks bijis izcēlies ēkas pirmajā stāvā. Izdeguši 150 kvadrātmetri.Turklāt ugunsgrēka laikā uzsprādzis 50 litru tilpuma gāzes balons, kā rezultātā dzīvojamā ēka daļēji sagruvusi.

Pēc  gāzes balona eksplozijas rezultātā nogruvusi  ēkas pirmā stāva siena, ēkas otrais stāvs palicis karājamies gaisā.

Ugunsgrēka vietā strādājuši ievērojami operatīvo  dienestu spēki – ne vien vairākas ugunsdzēsēju ekipāžas – četras autocisternas un vienas autokāpnes, bet arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki un policija. Taču ar visu to tikai pulksten 4.29 jau sestdienas, 20.jūnija, rītā ugunsgrēku izdevies pilnībā likvidēt.

Lai arī postījumi ir ievērojami, cilvēki, par laimi, nav cietuši. Kopumā no degošās ēkas izglābti trīs cilvēki, kā arī evakuēti septiņi cilvēki, no kuriem viena ir 10 gadus veca meitene, bet kāds – invalīds, un divi  suņi.

Glābēji par modrību lielu paldies saka kaimiņu māju iedzīvotājiem. Tieši blakus mājās dzīvojošie, izgājuši uzsmēķēt, pamanījuši ugunsnelaimi un izsaukuši palīdzību. Turklāt līdz brīdim, kad atsteidzās glābēji, apkārtējo māju iedzīvotāji jau saviem  spēkiem bijuši sākuši glābt iedzīvotājus no degošās ēkas.

Glābēji pieļauj, ka ugunsnelaimes izcelšanās iemesls varētu būt neuzmanīga rīcība ar uguni. Jo viņu rīcībā esošā informācija vēsta, ka pirmā stāva dzīvoklī, kur izcēlās ugunsnelaime, dzīvoja psihiski nelīdzsvarots vīrietis, kurš bijis mediķu uzskaitē un kura mājokli jau iepriekš vairākkārt uzmeklējuši policijas darbinieki.

TOP komentāri

  • Velta Kociņa
    0 0 0

    Velta Kociņa

    Šādas nelaimes turpināsies,kamēr netiks atjaunots gāzes pakalpojumu dienests. Padomju laikā tas strādāja ļoti labi.Zobus arī labojam pie speciālista.Aklo zarnu arī operē ķirurgs. Kāpēc tik bīstamu lietu ,kā gāzi ,atstāja bez kontroles ???

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl