Ogres policija letālu kakla pārgriešanu pasludina par nelaimes gadījumu

7 komentāri
Ogres policija letālu kakla pārgriešanu pasludina par nelaimes gadījumu
FOTO: Flickr

Kautiņa laikā nāvējošs dūriens kaklā ir bijis nelaimes gadījums. Šādu verdiktu par kādu traģisku atgadījumu paudusi Ogres policija, un izbeigusi kriminālprocesu par cilvēka nogalināšanu.

Bojāgājušā atraitne un viņas advokāts ir pārliecināti, ka policija piesedz savējo intereses, un skaidrību šajā strīdā varētu viest prokuratūras pārbaude.

Traģiskie notikumi norisinājušies pagājušā gada maijā. Konflikta sākums visai prozaisks – divi bērni sākuši strīdu, kurā iejaukušies viņu tēvi, Andris un Leonīds. Vīrieši bija bruņoti – Andris ar elektrošoku, bet Leonīds ar nazi, taču konflikts beidzās vien ar asu vārdu pārmaiņu.

Pēc tam Andris devās pie paziņām, kuriem izstāstījis, ka pa pilsētu klīst agresīvs tips, kurš draud iedzīvotājiem ar nazi. Kompānija bija iedzērusi, un izlēma pārmācīt Leonīdu. Ierodoties pie viņa un uzsākot fizisku konfliktu, Leonīds ar nazi iedūra vienam no uzbrucējiem – Vitālijam – kaklā trīs centimetru dziļu brūci, pilnībā pārgriežot miega artēriju, kā rezultātā viņš pāris minūšu laikā notikuma vietā noasiņoja.

Vēlme ieviest pilsētā kārtību, viņam beidzās ar nāvi.

Visi iesaistītie bija smagā alkohola reibumā, kas gan parasti tiesvedības tiek traktēts kā vainu pastiprinošs apstāklis. Pēc pusotra gada ilgas pārbaudes, Ogres policija pieņēma lēmumu krimināllietu izbeigt, un vīrieša nāvi atzīt par nelaimes gadījumu.

Tas pamatīgi pārsteidzis gan vīrieša tuviniekus, gan atraitnes juridisko pārstāvi.

Advokāts velk paralēles ar slaveno Zikova lietu – arī tā sauktais kino šāvējs savu rīcību, nogalinot cilvēku sadzīviska strīda laikā, sauca par pašaizsardzību, taču tika sodīts ar mūža ieslodzījumu.

Skaidrs, ka Ogres gadījumā situācija ir savādāka, taču cilvēks ir nogalināts. Tomēr advokāts pauž bažas, ka likumsargi lietu izbeiguši personīgu interešu vārdā.

Bojāgājušā tuvinieki vērsušies Ogres prokuratūrā, lūdzot izvērtēt policijas lēmumu lietu izbeigt. Paredzams, ka prokuratūra savu lēmumu varētu paust decembra nogalē.