Noziedznieki izveido mazgadīgu meiteņu viltus profilus un izspiež naudu no iespējamiem pedofiliem

0 Komentāru
Noziedznieki izveido mazgadīgu meiteņu viltus profilus un izspiež naudu no iespējamiem pedofiliem
Slēgtā Šķirotavas cietuma terirorija. (Foto: LETA)

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētā prokuratūra par izspiešanu no iespējamiem pedofiliem apsūdzējusi četrus vīriešus un vienu sievieti, pavēstījusi prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka. Šīm personām apsūdzība uzrādīta par izspiešanu organizētā grupā.

Policija uzrādījusi apsūdzību četriem vīriešiem un sievietei  par izspiešanu no iespējamiem pedofiliem.  Izmeklēšanā noskaidrots, ka upuri meklēti sociālajos tīklos, kur izveidots it kā nepilngadīgas meitenes profils. Viltus profilā ievietotā informācija liecinājusi, ka meitene vēloties nodibināt intīmas attiecības. Kad viltus profila īpašniecei izdevies nodibināt sakarus ar potenciālo upuri, sarunāta tikšanās, kas parasti notikusi nomaļās vietās. Tikšanās laikā vīriešus gan sagaidījis pārsteigums – nepilngadīgas meitenes vietā bijusi sieviete un vairāki vīrieši, kas viņu filmējuši.

Policija uzskata, ka šī grupa varētu būt iedvesmojusies no līdzīgiem gadījumiem Krievijā, kas pirms kāda laika izpelnījušies lielu popularitāti sociālajos tīklos. Atšķirība starp Latvijas un Krievijas gadījumiem bijusi tāda, ka Krievijā viss safilmētais materiāls vēlāk publicēts internetā, bet Latvijā izmantots, lai izspiestu naudu.

Valsts policija noskaidrojusi, ka kopā no 39 vīriešiem, kuri ieradās uz tikšanos, nelikumīgā veidā iegūti aptuveni 20 000 eiro. Izmeklētāju rīcībā ir informācija, ka noziegumu apmēri plānoti plašāki – personas vēlējušās iegūt vismaz 60 000 eiro.
Iespējams, grupa būtu turpinājusi savas pretlikumīgās darbības, taču vasaras beigās policija visus piecus aizdomās turētos – četrus vīriešus un vienu sievieti – aizturēja.

Aizturētā sieviete un trīs no aizturētajiem vīriešiem dzimuši 1988.gadā, bet atlikušais aizdomās turētais dzimis 1979.gadā. Agrāk neviens no viņiem policijas redzeslokā nav nonācis.

Uz jautājumu, vai policija par izrādīto vēlmi tikties ar viltus pusaudzi varētu saukt pie atbildības no izspiešanas cietušos vīriešus, Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis norādīja, ka policijā šobrīd turpinās pārbaudes, lai noskaidrotu arī citus noziegumus, kas netieši varētu būt saistīti ar šo lietu.

 

 

0 Komentāru