Noziedzīgais grupējums no ātrajiem kredītiem izkrāpis 20 000 eiro

2 komentāri

Policija pabeigusi izmeklēšanu apjomīgā ātro kredītu izkrāpšanas lietā. Krāpniekiem, uzdodoties par godīgiem darba devējiem, teju divus gadus izdevies iegūt dažādu personu datus, lai uz sveša vārda ņemtu naudas aizdevumus.

Policija aptuveni divu gadu garumā no iedzīvotājiem visā Latvijā saņēmusi iesniegumus, kuros cietušie ziņoja, ka pie viņiem vērsušies ātro kredītu aizdevēji, pieprasot atmaksāt parādus. Taču cietušie dievojās, ka nekādus ātros kredītus nav ņēmuši.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Izrādās, visus cietušos vienojis identisks stāsts. Viņiem piedāvāta iespēja nopelnīt, darot it kā vienkāršu darbu kā malkas krāmēšanu maisos vai kartupeļu lasīšanu, bet ar noteikumu, lai samaksu par darbu saņemtu, viņiem obligāti jāatver bankas konts.

Maldinot darba meklētājus, krāpnieki savus upurus pierunāja visus konta datus, tostarp paroles un internetbankas piekļuves kodus, nodot krāpniekiem. Pēc tam jau krāpnieki šos datus izmantoja, lai cietušo vārdā paņemtu ātros kredītus. Policijā norāda – kopumā fiksētas 126 noziedzīgās epizodes. Uz kāda upura vārda ņemti divi, trīs kredīti, uz cita – pat astoņi.

Noziedzīgajā grupējumā darbojušies pieci cilvēki. Viņiem draud līdz piecu gadu cietumsods. Grupējuma vadonim jau šobrīd piemērots apcietinājums.

Datu valsts inspekcijā norāda, ka iedzīvotāji nereti vieglprātīgi attiecas pret savu datu nodošanu svešām personām. Turklāt pietiek tikai ar personas vārdu, uzvārdu un personas kodu, lai cilvēku varētu iesaistīt krāpnieciskās shēmās, kur nu vēl, ja krāpnieku rokās nonāk pases kopija vai bankas dati.

Turklāt tie nav atsevišķi gadījumi, tā ir regulāra prakse. 30% no visām sūdzībām Datu valsts inspekcijā ir saistītas tieši ar to, ka persona bez viņa ziņas tiek nodarbināta viņam nezināmā uzņēmumā.

Video:

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl