Zemgalē atklāj nelikumīgu tabakas izstrādājumu glabātavu

0 Komentāru
Zemgalē atklāj nelikumīgu tabakas izstrādājumu glabātavu
VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, apsekojot kādu teritoriju Zemgalē, atklāja, ka tajā nelikumīgi tiek uzglabāti tabakas izstrādājumi.

Kā portālu Skaties.lv informē VID Sabiedrisko attiecību daļa, šā gada februārī VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot kratīšanu kādā angārā Zemgalē, atklāja, ka tajā nelikumīgi tiek uzglabāti tabakas izstrādājumi.

Kratīšanas laikā izņemti cigarešu izgatavošanai nepieciešamie materiāli – 33 paletes ar cigarešu paciņu sagatavēm ”Prince”, 44 paletes ar cigarešu filtriem, deviņas paletes ar filtru papīru un 114 kastes ar tabaku aptuveni 15 960 kilogrami.

Ja tabakas izstrādājumi būtu realizēti tirgū, pēc sākotnējiem aprēķiniem valstij tiktu nodarīti zaudējumi nenomaksātā akcīzes nodoklī ne mazāk kā 1,2 miljoni eiro apmērā, informē VID.

Par konstatēto noziedzīgo nodarījumu VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākts kriminālprocess pret divām 1992. gadā un 2002. gadā dzimušām personām.

Kriminālprocess uzsākts pēc Krimināllikuma 221. panta 3. daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma pazīmēm par tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, ja tas izdarīts lielā apmērā.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

0 Komentāru