Zāģmateriālos, akmeņoglēs un vieglā automobiļa sēdekļos uziet gandrīz 166 000 kontrabandas cigarešu

1 komentārs
Zāģmateriālos, akmeņoglēs un vieglā automobiļa sēdekļos uziet gandrīz 166 000 kontrabandas cigarešu
VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot muitas kontroles pasākumus uz Latvijas austrumu robežas, novērsušas 165 860 cigarešu kontrabandu, informē VID.

Cigaretes bija noslēptas vieglā automobiļa sēdekļos un zem apšuvuma, kā arī vilcienu vagonos ar akmeņogļu un zāģmateriālu kravām.

Kā atklāj VID, šā gada 31. martā Terehovas muitas kontroles punktā (MKP) no Krievijas iebrauca vieglais automobilis “Kia”. Veicot transporta līdzekļa padziļināto kontroli, muitas amatpersonas atklāja, ka aizmugurējos sēdekļos, zem salona un bagāžas nodalījuma apšuvumā ir noslēptas cigaretes. Kontroles laikā tika izņemtas 19 860 cigaretes “Korona”.

Tajā pašā dienā Indras MKP, veicot no Baltkrievijas iebraukuša kravas vilciena skenējuma attēlu analīzi, muitas darbiniekiem radās aizdomas par nedeklarētu preču pārvietošanu. Veicot kontroli, tika atklāts, ka starp zāģmateriāliem ir noslēpti iepakojumi ar kontrabandas cigaretēm. Slēptuvē atradās 116 000 cigarešu “Premjer”.

Savukārt cita vilciena sastāva skenēšanas rezultātā tika konstatēts, ka vairākos vagonos ar akmeņogļu kravu atrodas melnā polietilēna plēvē ietīti iepakojumi ar cigaretēm. Sadarbībā ar Valsts robežsardzes kolēģiem veicot kontroli, tika izņemti 30 000 cigarešu “Premjer”.

Par konstatētajiem pārkāpumiem uzsāktas lietvedības administratīvo pārkāpumu lietās.

1 komentārs