“Viņš teica – ko man darīt, jāmirst nost?” Vecmīlgrāvī nogalinātā vīrieša kaimiņi apgalvo, ka zvanījuši mediķiem, bet saņemts atteikums

17 komentāri
“Viņš teica – ko man darīt, jāmirst nost?” Vecmīlgrāvī nogalinātā vīrieša kaimiņi apgalvo, ka zvanījuši mediķiem, bet saņemts atteikums

Vairāki Vecmīlgrāvja iedzīvotāji ir sašutuši par neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta iespējamo nolaidību, kuras dēļ kāds 42 gadus vecs vīrietis nomira mokošā nāvē.

Redzot, kā viņu kaimiņš spēcīgi asiņo, mājas iedzīvotāji centušies izsaukt mediķu brigādi, taču tika saņemts atteikums. Neatliekamās palīdzības dienests turpretim apgalvo, ka šāds izsaukums uz adresi nemaz neesot saņemts. Diemžēl nākamajā rītā policija uzgāja vīrieša līķi.

Raidījumam “Degpunktā” ziņoja kāds Vecmīlgrāvja iedzīvotājs, aprakstot sava 42 gadus vecā kaimiņa nāvi. Vīrietis vēsta, ka tajā, viņaprāt, vainojama neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta nolaidība, jo zvanu operators esot atteicies uz norādīto adresi izsūtīt mediķu ekipāžu.

“Ir noasiņojis cilvēks, lūdzis palīdzību kaimiņiem, piepilinājis kāpņu telpas trepes un koridoru ar asinīm, un zvanījis uz “ātro palīdzību”, kur viņam tika atteikts izbraukt. Cilvēks ir noasiņojis un aizgāja bojā,” stāsta vīrietis.

Ierodoties ziņotāja norādītajā adresē, redzams, ka otrā stāva kāpņu telpā joprojām ir grūti nomazgājami asins traipi, kā arī jūtama spēcīga to smarža. Mirušā vīrieša dzīvokļa durvis ir aizzīmogotas ar policijas uzlīmi. Raidījuma “Degpunktā” uzrunātā kaimiņiene Jautrīte bija viena no iedzīvotājām, pie kuras ievainotais vīrietis liktenīgajā vakarā vērsās pēc palīdzības.

“Pieklauvēja pie durvīm, es gulēju. Pēc tam es dzirdēju, ka kaut kur blakus klauvē. Es domāju – kas noticis, ka pie visiem dzīvokļiem klauvē. Tad bija tā, ka dzirdēju, ka lūdza, lai izsauc ātro palīdzību,” stāsta Jautrīte.

Kamēr Jautrīte ģērbās, vīrietis klauvēja pie kaimiņa Harija durvīm, kurš uzreiz meklēja palīdzību un zvanījis ātrajai palīdzībai.

Harijs esot operatoram aprakstījis situāciju, norādot, ka kaimiņa roka ir traumēta, taču dienesta zvanu saņēmējs esot ieteicis sagriezto plaukstu apsaitēt. Mediķi toties apgalvo, ka Harija aprakstītais izsaukums uz Baltās baznīcas ielas 23. namu nemaz nav saņemts.

“Pārbaudot rūpīgi zvanu izsaukumu sistēmu, mums šādu izsaukumu uz minēto adresi šajās dienās nav. Gribu uzsvērt to, ka dienestā saņemtos zvanus zvanu sistēmā automātiski reģistrē, tātad – tiek reģistrēti visi zvani, un arī sarunas tiek ierakstītas, līdz ar to šīs sarunas tika rūpīgi izvērtētas, noklausītas, un mēs pārbaudes laikā konstatējām, ka Vecmīlgrāvī uz šo pašu rajonu ir bijis izsaukums dienu iepriekš pirms jūsu minētā gadījuma. Bet pēc sākotnējām pārbaudēm neapstiprinās informācija, ka uz minēto adresi būtu bijuši kādi izsaukumi mediķu brigādēm,” stāsta NMPD pārstāve Ilze Bukša.

Tikmēr asiņojošais kaimiņš, šķietami saņēmis atteikumu no medicīniskās palīdzības, iegāja savā dzīvoklī. Viņš atkal parādījās pēc mirkļa, bet tikai tāpēc, lai uz sava durvju sliekšņa izliktu satrauktu mājdzīvnieku.

Nākamajā rītā nedaudz pēc plkst.7 kaimiņus atkal pamodināja operatīvie dienesti. Vīrietis bija atrasts miris savā dzīvoklī. Kaimiņiem nekāda informācija par notikušo nebija, tāpēc Harijs sekoja mirušā kaimiņa atstātajām pēdām. Tās aizveda viņu līdz ceturtā stāva durvīm, kuru slieksnis ir izmircis asinīs.

Policija atklāj, ka ceturtā stāva iemītnieks ir arestēts aizdomās par vardarbīgu uzbrukumu. 50 gadus vecais vīrietis 48 stundas kopš aizturēšanas atradās izolatorā un piektdien tika izdots tiesai, kas lems par drošības līdzekli – apcietinājumu. Aizturētais savu vainu kategoriski noliedzot. Policija atklāj, ka abi iesaistītie bijuši alkohola reibumā.

Arī bojā gājušais iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā par dažādiem pārkāpumiem, tajā skaitā arī par narkotisko vielu lietošana. Ja aizturētais tiks atzīts par vainīgu, likums paredz, ka būs jāizcieš trīs līdz 15 gadus ilgs cietumsods.

17 komentāri