“Viens bija nogalināts, otru aizveda uz automašīnu!” Dobelē ciemiņš ar nazi nogalina pensionāru

10 komentāri
“Viens bija nogalināts, otru aizveda uz automašīnu!” Dobelē ciemiņš ar nazi nogalina pensionāru

Sešas policijas mašīnas pagājušajā nedēļā pulcējās Dobelē pie Bērzes ielas sešpadsmitā nama. Kaimiņi atklāj, ka astotajā dzīvoklī notika biedējoša slepkavība, izmantojot auksto ieroci – nazi. Mitekļa saimnieks bija saņēmis nāvējošu dūrienu sirdī no sava ciemiņa, ar kuru kopā lietoja alkoholiskos dzērienus.

Dobelē Bērzes ielā kādā pirmā stāva dzīvoklī bieži notika skaļas pasēdēšanas paziņu lokā. Kaimiņi stāsta, ka mitekļa saimnieks Staņislavs, aptuveni septiņdesmit gadus vecs pensionārs, kopā ar sievu aicināja ciemos vietējos, lai kopīgi iedzertu alkoholiskos dzērienus.

Viens no šādiem izklaides vakariem pagājušajā nedēļā pārvērtās murgā, kad starp pensionāru un vienu no viņa viesiem dzīvoklī izcēlās vardarbīgs konflikts, ko dzirdēja arī kaimiņi.

“Apmēram plkst. 1.30 es vēl negulēju, logi bija atvērti, jo bija karsts. Dzirdu, ka tur kliedz, izliecos pa logu un teicu, lai nekliedz, ka jāiet gulēt un bērni ir apkārt. Dzirdēju, ka viens izsauc “ātros”. Nezinu, kā to vīrieti sauc, bet viņš teica, ka viens ir ievainots un noasiņo, bet otrs ir nodurts,” stāsta mājas iedzīvotāja Irina.

Abi istabā bija cīnījušies ar nažiem, taču gados jaunākais viesis divcīņā izrādījās spēcīgāks. Irina pa atvērto logu dzirdēja, ko uzbrucējs teicis savam draugam īsi pēc nāvējošo dūrienu veikšanas. “Viņi tur savā starpā krieviski runāja. Viņš saka: “Es neesmu vainīgs, viņš pats man līda virsū, un es viņam atbildēju. Laikam es viņu nodūru!”.”

Kaimiņi stāsta, ka pensionāru Staņislavu no dzīvokļa iznesa jau mirušu, taču viņa oponentam mediķi turpat pagalmā sniedza pirmo palīdzību.

Vietējie spriež, ka konflikts izcēlās tāpēc, ka Staņislavs neesot gribējis citiem izdalīt savu naudu. “Stasam bija pensija todien, un, kad viņi sāk dzert, tad tur, nezinu, kas notiek. Agrāk viņi tur kliedza, mēs saucām policiju, rakstījām pašvaldībai iesniegumu, un viņus no šejienes pārvietoja. Viņam te nevajadzēja dzīvot, bet viņš neatdeva atslēgas un tāpat te nāca,” turpina mājas iemītniece.

Kaimiņi stāsta, ka nav pārsteigti par šādu iznākumu nemitīgajai dzeršanai un ballītēm.

Šobrīd dzīvoklis ir aizlīmēts ar policijas uzlīmēm un tajā neviens nav atgriezies. Mirušā pensionāra sieva tagad mitinās citur. Policijā uzsākts kriminālprocess, kura ietvaros precīzāk skaidros konflikta iemeslus.