Vieglā automobiļa slēpņos VID atklāj teju centneru hašiša

0 Komentāru
Vieglā automobiļa slēpņos VID atklāj teju centneru hašiša
VID

Martā, Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldei veicot Krievijas pilsoņa vadīta transportlīdzekļa muitas kontroli, bija pamatotas aizdomas, ka automašīnā varētu tikt pārvadātas aizliegtas vielas.

Automobilis tika novirzīts padziļinātai muitas kontrolei. Tas tika skenēts, un to arī pārbaudīja VID kinologs ar narkotisko vielu meklēšanas darba suni.

Kontroles laikā tika konstatēts, ka transportlīdzekļa aizmugurējā triecienabsorbējošajā iekārtā paslēpti 17 brikešu formas iepakojumi. Turpinot pārbaudi, tika atklāts, ka arī zem transportlīdzekļa vadītāja un pasažiera sēdekļa paslēpti vēl 63 brikešu formas iepakojumi. Kopējais konfiscētās kravas svars – 87,55 kg.

Procesa ietvaros izņemtā viela tika nosūtīta uz VID Muitas laboratoriju ķīmiskās ekspertīzes veikšanai. Ekspertu atzinums apstiprināja aizdomas, ka transporta līdzeklī atrastā narkotiskā viela ir hašišs.

VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme norāda, ka lielo narkotisko vielu daudzumu izdevies izņemt un vainīgo personu aizturēt, pateicoties mērķtiecīgam, profesionālam VID Nodokļu un muitas policijas darbam, kā arī veiksmīgai savstarpējai sadarbībai. ”VID speciālistu darbs ir vērsts uz to, lai Latvija nevarētu tikt brīvi izmantota kā kontrabandas tranzīta valsts. Tiek veikts profesionāls darbs, lai šādu nelikumīgu kravu plūsmas tiktu apturētas un uzietās vielas iznīcinātas,” tā I. Jaunzeme.

Par notikušo 2019. gada martā tika uzsākts kriminālprocess par narkotisko vielu kontrabandu lielā apmērā un neatļautu glabāšanu un pārvietošanu Latvijas teritorijā realizācijas nolūkā lielā apmērā. Par šī noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu  tika aizturēts transportlīdzekļa vadītājs, 1977. gadā dzimušais Krievijas pilsonis, kuram tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu.

Izmeklēšanas interesēs papildu informācija netiks sniegta.

0 Komentāru