Videokameras fiksējušas Katlakalna evaņģēliski luteriskās baznīcas dedzinātāju

1 komentārs

Nedēļas nogalē kāds ļaundaris aizdedzinājis Katlakalna evaņģēliski luteriskās baznīcas fasādi un tad nekavējoties meties prom no notikuma vietas, taču videokameras viņu fiksējušas – ļaundaris ir gados jauns vīrietis, vēsta “Degpunktā”.

Naktī uz svētdienu – 3. oktobri – kāds jauns vīrietis tumsas aizsegā gāja pa mežu Ķekavas pagastā. Viņš mērķtiecīgi virzījās uz Katlakalna evaņģēliski luteriskās baznīcas pusi. Piegājis pie tās vārtiņiem, nelūgtais viesis nonāca video novērošanas kameru redzeslokā. Viņa turpmākā rīcība šokēja draudzes locekļus.

Lasi vēl: Ar degmaisījuma pudelēm apmētāta Katlakalna evaņģēliski luteriskās baznīcas siena

“Kameras piefiksējušas vienu jauna gadagājuma cilvēku, kurš veikli ticis pāri žogam,” stāsta draudzes priekšnieks Dzintars, piebilstot, ka ļaundaris aizdedzināja divas degmaisījuma pudeles un, paskrienot uz priekšu, tās meta pret baznīcu. Kā notikušā liecība ir uz celtnes sienām redzamiem pleķi.

Bojājumi celtnei varēja būt smagāki, taču degšana nepieņēmās spēkā. Par to gan draudze, gan baznīcas apmeklētāji ir atviegloti. Dzintars stāsta, ka senās koka durvis būtu sāpīgs zaudējums. Baznīca pati esot vēsturiska – celta 1794. gadā, un viens pirms dažiem gadiem pabeigta tās restaurācija, tajā skaitā atjaunojot arī durvis.

Esot patiesi grūti izprast vīrieša destruktīvās rīcības motīvu, apgalvo draudzes priekšnieks. Ļaunprātīgā dedzināšana ir negaidīta, jo draudi vai nelabvēļu kritika pret kopienu iepriekš nav izskanējuši.

Attiecīgā vieta ir samērā nomaļa, turp speciāli būtu jābrauc, atzīst draudzes priekšnieks. Viņš pieļauj, ka attiecīgais cilvēks īpaši gatavojies ļaunprātīgajai rīcībai, jo iepriekš bija parūpējies par degmaisījuma sagatavošanu.

Cietušie aicina rūpīgi apskatīt kameru ierakstus. Varbūt kādam ir zināms gados jauns vīrietis, kas 2. oktobrī uzvedies aizdomīgi, piemēram, tumšā apģērbā baznīcas apkaimē staigājis ar stikla pudelēm vai pildījis degvielu nestandarta traukos,

Baložu iecirkni var sasniegt, zvanot pa tālruņa numuru 67099200 vai uz 110.
1 komentārs

Aktuālie Degpunktā sižeti

Purvciemā nežēlīgā uzbrukumā cietuši divi cilvēki

Kaimiņi: Ugunsgrēka daudzstāvu mājā Vecmīlgrāvī cēlonis varētu būt bijusi neuzmanīga rīcība ar uguni

Aktivizējas degvielas zagļi no nepieskatītas smagās tehnikas

Siguldā lupatu pārpildītā dzīvoklī izdeg vannasistaba

Salaspilī satiksmes negadījumā auto apmet kūleni

Ugunsgrēks iznīcina ģimenes māju Daugavpilī

Vimbukrogā "Porsche" automašīnas vadītājs izbraukā puķu dobi

Vīrietis Rīgā "izdaiļo" tuneļa sienu ar grafiti un iemet skrejriteni Daugavā

Valmierā divi Rumānijas valstspiederīgie centušies apzagt LMT veikalu

Rīgā policijas suns pie autovadītāja atrod narkotikas

Elejā pensionāre iespējams tīši izraisījusi dzīvoklī ugunsgrēku

Divu bērnu ģimene ugunsgrēkā zaudē mājvietu