VID sācis kriminālprocesu par hašiša kontrabandu pasta sūtījumā

0 Komentāru
VID sācis kriminālprocesu par hašiša kontrabandu pasta sūtījumā
KASPARS KRAFTS, F64

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par narkotisko vielu kontrabandu pasta sūtījumā no Vācijas, pavēstīja VID pārstāvji.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot padziļinātu pasta sūtījumu muitas kontroli, jūnijā atklāja aptuveni 871,5 gramu hašiša sūtījumu.

Sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 190.1 panta otrajā daļā paredzētā noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm – par narkotisko vielu kontrabandu lielā apmērā.

Speciālo izmeklēšanas pasākumu rezultātā aizturētas divas personas. Veicot kratīšanu viņu dzīvesvietā, atrastas un izņemtas narkotiskās vielas – iespējams, hašišs, digitālie svari un polimēra maisiņi ar, iespējams, hašiša paliekām, kā arī mobilie telefoni, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa izmeklēšanas gaitā.

Abas personas ir atzītas par aizdomās turētajām, un tām piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19.pantu neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

VID atgādina, ka pasta sūtījumi tiek kontrolēti, un uz tiem attiecas visi normatīvajos aktos noteiktie ierobežojumi un aizliegumi preču un priekšmetu pārvietošanai pāri valsts robežai. Narkotisko vielu kontrabanda ir smags vai sevišķi smags noziegums, par ko paredzēta kriminālatbildība, ko soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no pieciem līdz desmit gadiem, tādēļ katram iedzīvotājam, jo īpaši jauniešiem, ir jāapzinās, iespējams, nepārdomātās rīcības sekas, pasūtot un saņemot šādus pasta sūtījumus, vieglprātīgi paļaujoties uz iespēju palikt nenotvertam un nesodītam.

0 Komentāru