VID Latgalē uzgājis marihuānas audzētavu

8 komentāri
VID Latgalē uzgājis marihuānas audzētavu
ZUMAPRESS/SCANPIX

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par cigarešu nelikumīgu pārvietošanu un uzglabāšanu Latvijā, narkotisko vielu nelikumīgu izgatavošanu un glabāšanu, kā arī narkotisko vielu saturošu augu neatļautu sēšanu un audzēšanu, aģentūru LETA informēja VID.

VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes amatpersonas, veicot padziļinātu pasta sūtījumu muitas kontroli, konstatēja vairāk nekā 19 000 cigarešu nelikumīgu pārvietošanu un uzglabāšanu Latvijas teritorijā.

Pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidrota iespējamā persona, kura ir saistīta ar minēto cigarešu nelikumīgu pārvietošanu un uzglabāšanu. Kratīšanas laikā šīs personas faktiskajā dzīvesvietā konstatēta marihuānas audzētava.

Kratīšanā atrastas un izņemtas, iespējams, narkotiskās vielas – izžāvēta un neizžāvēta marihuāna, sēklas un 46 augu stādi, kuri, iespējams, ir Indijas kaņepes, dažādu veidu iekārtas marihuānas audzēšanai, datu nesēji, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā, divi ieročiem līdzīgi priekšmeti, kā arī skaidra nauda 16 780 eiro apmērā, kura, iespējams, ir gūta noziedzīgu nodarījumu izdarīšanas rezultātā.

Kriminālprocesā izmeklējamās rīcības ir kvalificētas pēc Krimināllikuma par tabakas izstrādājumu nelikumīgu uzglabāšanu un pārvietošanu, par narkotisko vielu – marihuānas – neatļautu izgatavošanu un glabāšanu bez nolūka to realizēt un par marihuānas saturošu augu neatļautu sēšanu un audzēšanu.

Kriminālprocesā viena persona ir atzīta par aizdomās turēto, un tai piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu.

8 komentāri