Vecāki sūdzas, ka dejošanas treneris Imantā uzmācies audzēkņiem

3 komentāri
Vecāki sūdzas, ka dejošanas treneris Imantā uzmācies audzēkņiem

Sociālajiem tīkliem ir liels spēks, un bieži vien tur var saņemt informāciju, kas mēdz būt noderīga, izvēloties sev nepieciešamo pakalpojumu. Vairāki Imantas mikrorajona iedzīvotāji pieteikuši karu kādai deju studijai, jo virtuālajā vidē izlasījuši, ka kustību pasniedzējs uzmācas mazgadīgām meitenēm.

Jau vairākus gadus starp Imantas mikrorajona vecākiem klīst ziņas, ka rajonā ir kāda deju studija, uz kuru labāk savus bērnus nevest, jo vienam no iestādes treneriem ir vēlme uzmākties audzēkņiem.

“Līdz ko manai meitai palika 13 gadu, es viņu aizvedu uz hiphopa deju studiju. Viss bija labi, divi pasniedzēji, viens nodarbojās ar puikām, otrs ar meitenēm, viss normāli. Pēc mēneša treneris sāka manai meitai rakstīt intīma rakstura īsziņas, ļoti nelabas īsziņas, un meita man uzreiz tās parādīja. Man, protams, bija šoks kā jebkuram no vecākiem, es nezināju, ko darīt un vērsos policijā. Man pateica, ka SMS nav nekāds pierādījums, bet, ja viņa, piemēram, aizietu satikties ar viņu vai kaut ko tādu, bet es, protams, tam nepiekritu,” stāsta viena no vecākiem Aleksandra.

Viņa gājusi pie skolas direktores, viņa salīdzinājusi numurus savā telefonā un secinājusi, ka patiešām īsziņas nākušas no deju studija pedagoga tālruņa. Pāris gadus viss bija noklusis, jo direktore tikusi vaļā no deju studijas un šā trenera, taču tagad skandāls atkal nācis gaismā, jo cietuši arī citi bērni. Patiesība noskaidrojusies, kad Aleksandra internetā zem deju studijas reklāmas publicējusi savu viedokli par tur notiekošo.

“Atradās ļoti daudzi cietušie. Visi apvienojās un aizgāja uz policiju rakstīt iesniegumu par šo cilvēku,” saka Aleksandra.

Neoficiāli zināms, ka policijā šobrīd ir vismaz sešu vecāku iesniegumi par seksuālu uzmākšanos. Reālas vardarbības gan nav bijis, taču pedagogs vairākkārt meitenēm piedāvājis satikties tualetē un paspaidīt krūtis vai arī viņu priekšā nodarboties ar onānismu. Apmaiņā pret pakalpojumu treneris solījis naudu vai bezmaksas treniņus. Teicis, ka būšot iejūtīgs un maigs.

“Policija ļoti labi noreaģēja, ātri pieķērās lietai, atradās pierādījumi, apzināti cietušie, arī viņš pats tika ātri pārbaudīts. Es nevaru komentēt lietas, ko nepārzinu, bet viņu aizturēja, un, cik saprotu, visu vasaru viņš tika turēts ieslodzījumā. Tika atrasti bērnu pornogrāfijas materiāli, un viņam tiek inkriminēti četri panti. Tiesa vēl būs, bet viņu atbrīvoja pirms tiesas. Protams, ar ierobežojumiem, viņš nedrīkst tuvoties bērniem, nedrīkst pasniegt stundas, nedrīkst tuvoties cietušajiem un izbraukt no valsts. Bet, kā mēs redzam, šis cilvēks turpina vākt bērnus. Jā, viņš sevi nesauc par pasniedzēju, bet par studijas vadītāju,” stāsta Aleksandra.

Viņa norāda, ka viņas pienākums ir aicināt vecākus aprunāties ar saviem bērniem, lai noskaidrotu, vai ar viņiem nekas nav noticis ārpus skolas deju nodarbībās: “Es aicinu visus būt modriem, skatieties, kādās rokās atdodat savus bērnus. Meklējiet informāciju, skatieties internetā, kas tas ir par cilvēku, kas par pasniedzēju. Es zinu gan viņa vārdu un uzvārdu, gan studiju, bet nevaru to atklāt, jo vēl nav notikusi tiesa, un man nav tādu tiesību.”

Šis vīrietis pats apgalvo, ka pret viņu tiek vērstas provokācijas kādas senas naudas lietas dēļ, kurā viņš savu vainu daļēji pat atzīst. Viņš pat ir ar mieru kādā brīvdienā satikties, taču tā arī par konkrētu datumu nevienojamies.

“Bija tāds gadījums, kad bija savākta nauda nometnei, un vecāki padomāja, ka es esmu aizlaidies ar visu naudu, bet līdzekļus es pēc tam visiem atdevu, un viss tika nokārtots,” stāsta deju studijas pārstāvis.

Vīrietis saka, ka konkrētā melu kampaņa pret viņu sākta, iespējams, lielās konkurences dēļ. Viņa skolā audzēkņu ir ļoti daudz, bet citiem klubiem klientu trūkst.

“Notiek informatīvs karš, viņi pat neslēpj, ka vēlas mani nogremdēt, vēlas, lai studija nestrādātu un lai es sēdētu cietumā un tā tālāk. Tie ir konkurenti vai vienkārši dusmīgi cilvēki? Es par simts procentiem nevaru apgalvot, es šos cilvēkus nepazīstu, grūti pateikt. Notiek izmeklēšana, viņi ir iedevuši iesniegumus, bet nav neviena tieša pierādījuma. Apsūdz mani ļoti nopietnās lietās, bet nav neviena apstiprinoša, konkrēta fakta. Ja bijāt mūsu mājaslapā, noteikti redzējāt, cik daudz bērnu pie mums nāk uz nodarbībām. Tie nav ne divi, ne trīs cilvēki, ne desmit. Bērnu ir samērā daudz,” saka deju studijas pārstāvis.

Vīrietis nenoliedz, ka šobrīd noteiktais drošības līdzeklis viņam aizliedz nodarboties ar bērnu apmācību, plašāk gan izveidojušos situāciju nepaskaidrojot. Šajā lietā pēc izmeklēšanas pabeigšanas, visticamāk, būs arī tiesa, un šim procesam līdzi sekos arī “Degpunktā”.

3 komentāri