Vandaļi izposta kapus Dobeles pusē – noziegumā tiek vainoti trīs nepilngadīgi jaunieši

6 komentāri
Vandaļi izposta kapus Dobeles pusē – noziegumā tiek vainoti trīs nepilngadīgi jaunieši

Kādi kapi Dobeles pusē, kas bijuši liecinieki gadsimtiem, šonedēļ piedzīvojuši visu laiku lielākos postījumus. Pie vainas – trīs jaunieši.

Šī nedēļa Dobeles pievārtē mītošajiem sākusies ar ļoti nepatīkamu atklājumu. Tumsas aizsegā nezināmi ļaundari izpostījuši Brenču kapus, kas šeit ierīkoti vēl ar muižnieka ziņu pirms vairākiem gadu simtiem. Tie pārdzīvojuši gan varas maiņas, gan pasaules karus, taču lielāko postažu šeit pavisam nesen atstājuši vienkārši vietējie huligāni.

Aptaujātie aizdomās tur trīs vietējos jauniešus, kuri jau iepriekš sagādājuši ne mazums galvassāpju apkārtnes iedzīvotājiem. Divi no iespējamajiem huligāniem ir nepilngadīgi, bet trešais, kuram jau apritējuši 18 gadi, nesen izlaists no cietuma.

Vietējā iedzīvotāja pavadībā dodamies arī apskatīt huligānu veikumu, vai pareizāk sakot, to, kas vēl palicis nesakopts. Vietējie saviem un pagasta palīgu spēkiem jau sakopuši lielāko kapu daļu.

Notikuma vietā “Degpunktā” sastop arī Dobeles pagasta pārvaldes vadītāju. Arī viņai huligānu veikums ir ļoti sāpīgs, jo, tāpat kā daudziem citiem tuvējās apkārtnes iedzīvotājiem, šeit apbedīti tuvinieki. Protams, jau otrdienas rītā par notikušo ziņots likumsargiem, un vietējiem, tostarp pagasta pārvaldes vadītājai, nu atliek vien cerēt uz godprātīgu un pietiekami operatīvu policijas darbu.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldē uzzinām, ka šobrīd darbi rit pilnā sparā, taču iespējamie ļaundari vēl ir uz brīvām kājām. Tāpat likumsargi pārbauda iespējamo vaininieku saistību ar citiem pēdējā laikā notikušajiem noziegumiem Dobeles apkaimē. Ja policistiem izdosies rast pierādījumus tam, kurš izpostījis kapus, vaininiekiem draud līdz pat trīs gadus ilgs cietumsods.

6 komentāri