Valsts policija atklāj dzīvokļu izkrāpšanas shēmu

0 Komentāru
Valsts policija atklāj dzīvokļu izkrāpšanas shēmu
Attēlam ir ilustratīva nozīme. ()

Valsts policija (VP) rosina apsūdzēt personu grupu, kuru tur aizdomās par astoņu 247 700 eiro vērtu nekustamo īpašumu izkrāpšanu, informēja VP.

2014.gada maijā tika sākts kriminālprocess par nekustamā īpašuma izkrāpšanas mēģinājumu un dokumentu viltošanas faktu.

Veicot izmeklēšanu, policisti ieguvuši informāciju par noziedzīgo grupu, kuras dalībnieki pēc dzīvokļu likumisko īpašnieku nāves, viltojot testamentus, kas tika iesniegti notāram, un sniedzot notāram nepatiesas ziņas, izkrāpa nekustamos īpašumus.

Zvērināts notārs, būdams maldināts un nepamanīdams neko aizdomīgu, nokārtoja mantojuma lietas, kā rezultātā šī personu grupa prettiesiski savā īpašumā ieguva astoņus nekustamos īpašumus par kopējo vērtību 247 700 eiro. Šie dzīvokļi vēlāk tika pārdoti trešajām personām.

Analizējot iegūto informāciju, tika atklāti vairāki krāpšanas gadījumi, kas izdarīti kopš 2011.gada. Līdztekus izmeklēšanā tika iegūta informācija par mantu, kas atradās aizdomās turēto personu rīcībā un bija iegūta izdarot noziegumus. Šī manta paredzēta konfiskācijai, līdz ar to tiks nodrošināta kaitējuma kompensācijas atlīdzināšana cietušajiem. Apkrāpti galvenokārt tika vientuļi, vecāka gadagājuma cilvēki. Savukārt izmeklēšanu apgrūtināja fakts, ka nozieguma izdarīšanas laikā cietušās personas jau bija mirušas.

Ātrākam un efektīvākam krimināltiesisko attiecību noregulējumam, šai kriminālprocesā tika pieņemti pieci lēmumi par procesa sākšanu par noziedzīgi iegūtu mantu attiecībā pret izkrāptiem dzīvokļiem. Process ir nodots izlemšanai tiesai.

30.aprīlī tika pabeigta izmeklēšana par septiņu dzīvokļu izkrāpšanu un viena dzīvokļa izkrāpšanas mēģinājumu faktu, kā rezultātā tika legalizēti naudas līdzekļi 133 498 eiro apmērā.

Kriminālprocess tika nosūtīts prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret 11 personām, kuras tika atzītas par aizdomās turētājām personām vairāku noziegumu izdarīšanā.

Savukārt, martā atsevišķā lietvedībā tika izdalīts cits kriminālprocess par svešas mantas – 21 000 eiro vērta nekustamā īpašuma izkrāpšanu lielā apmērā. Izdalītais kriminālprocess tika nosūtīts Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai pret četrām personām.
0 Komentāru