Valsts policija ar dienesta suņa Marko palīdzību noskaidro iespējamo vairākkārtējo degvielas zagli Dubeņos

0 Komentāru
Valsts policija ar dienesta suņa Marko palīdzību noskaidro iespējamo vairākkārtējo degvielas zagli Dubeņos
VALSTS POLICIJA

Pateicoties dienesta suņa Marko veikumam un kādam aculieciniekam, Valsts policija noskaidrojusi un aizturējusi iespējamo vainīgo degvielas zādzībā Dubeņos, Skaties.lv informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes Vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Šā gada 11. jūnijā VP tika saņemta informācija par to, ka Grobiņas novada Grobiņas pagasta Dubeņos no grants karjerās esošā ekskavatora nozagta degviela.

VP Kurzemes reģiona pārvaldes Liepājas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas ieradās notikuma vietā un sadarbībā ar VP Rīgas reģiona pārvaldes Kārtības policijas pārvaldes Kinologu nodaļas Kurzemes grupu -kinologu ar dienesta suni Marko. Dienesta suns notikuma vietā Dubeņos uzņēma pēdas netālu no ekskavatora bākas un noteica personas pārvietošanās maršrutu, kā arī pa ceļam, aptuveni 200 metrus no paša ekskavatora, tika atrastas, iespējams, zādzībā izmantotās tukšas degvielas kannas un gumijas caurule. Pēdu galā bija automašīnas riepu nospiedumi, kas liecināja par to, ka persona ar automašīnu bija apgriezies un ātri aizbraucis, atstājot labi izteiktus automašīnas pēdu nospiedumus.

Iespējamo zagli bija redzējis arī kāds no darbiniekiem, dodoties uz darbu ieraudzījis automašīnu, kas izbrauca no teritorijas. Pēc tam viņš, cenšoties iedarbināt ekskavatoru, konstatēja, ka tajā nav degvielas un saprata, ka ir notikusi zādzība.

Pateicoties Marko veikumam un aculieciniekam, VP izdevās noskaidrot iespējamo vainīgo personu un tajā pašā dienā viņu aizturēt. Vīrietis iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par mantiska rakstura noziedzīgiem nodarījumiem. Valsts policijā par notikušo ir uzsākts kriminālprocess un turpinās izmeklēšana.

Valsts policija informē, ka degvielas zādzības ir reģistrētas arī iepriekš – cietušais informēja, ka šī ir vismaz ceturtā reize, kad šāda zādzība ir konstatēta, vien par iepriekšējiem gadījumiem viņš policijā nebija vērsies. Zinot, ka šādas zādzības teritorijā notiek, VP aicina īpašniekiem pasargāt savu transportlīdzekli no zagļiem, novietojot to drošā vietā un vienmēr aizslēdzot, tāpat neaizmirst aizslēgt arī degvielas bāku. Tāpat, zinot, ka vairākas dienas īpašumā darbi nenotiks, padomāt, vai transportlīdzekļus nepieciešams atstāt ar pilnu bāku.

VP atgādina, ka kinologi policijas darbā dod lielu atbalsu bezvēsts pazudušu personu, narkotisko un psihotropo vielu, kā arī pēdu meklēšanā. Dienu iepriekš, 10. jūnijā Tukumā dienesta suns Marko norādīja uz cigaretēm un dīzeļdegvielu kādā ēkā, kā rezultātā Tukuma iecirkņa kolēģi no nelegālās aprites izņēma 2 340 cigaretes un 470 litrus dīzeļdegvielas.

Lasi vēl: Tukuma iecirkņa policisti pie mopēda vadītāja atrod narkotikas

0 Komentāru