Uzmanies, kabatzagļi Rīgas tuneļos nav pazuduši!

Komentāri

Tuneļos pie Centrālās stacijas daudzi gājēji, nonākot pazemē, instinktīvi saķer savas somas, somiņas, telefonus un makus ciešāk, jo jau izsenis zināms, ka pustumsā blīvajā gājēju satiksmē veikli iefiltrējušies kabatzagļi. Un zīmei ”uzmanību slidens,”  blakus noteikti iederētos arī brīdinājums par garnadžiem. Pirms pāris dienām par zagļu upuri kļuvuši pāris tūristi no Norvēģijas.

Šajā gadījumā garnadžiem gan veiksme uzsmaidīja tikai uz mirkli, jo ļaužu pūlī, tērpušies “civilajā”, atradās arī vairāki policisti.

Vairums kabatzagļu gan strādā pa vienam, un tas ir vairāku iemeslu dēļ. Piemēram, lai nebūtu jādalās ar guvumu, lai neiekristu policistu rokās, ja notverts pārinieks izpļāpājas, kā arī – lai paveiktais noziegums neskaitītos kā smags, jo paveikts grupā. Nenoliedzami darbam grupās ir mīnusi, taču reizēm tieši kolektīva zādzība palīdz ātrāk nobēdzināt laupījumu un līdz ar to arī visus pierādījumus.

Raidījuma “Degpunktā” komanda aicina uzmanīties no kabatzagļiem un pabrīdināt arī savus ārzemju viesus, kas ieradušies Rīgā. Joprojām kabatzagļu iecienītākās darbības vietas ir Stacijas apkārtne un tuneļi, Rīgas Centrāltirgus, 15. trolejbuss un Vecrīga.

Lasi vēl