Uzmani sevi un tuvākos! Zagļi pa logu iekļūst dzīvoklī un to “aptīra”

0 Komentāru
Uzmani sevi un tuvākos! Zagļi pa logu iekļūst dzīvoklī un to “aptīra”

Mirdzas Ķempes ielā nekavējoties tika notverti divi garnadži, kuri pa logu bija iekļuvuši svešā dzīvoklī un to apzaguši.

Vakar, 9. janvārī, pulksten 17.40 Valsts policija saņēma izsaukumu uz kādu adresi Rīgā, Mirdzas Ķempes ielā. Zvanītājs apgalvoja, ka tikko pēc prombūtnes ir atgriezies savā īpašumā un pamanījis, ka pa viņa pirmā stāva dzīvokļa logu laukā lien svešs vīrietis. Tika konstatēts, ka no dzīvokļa ir nozagts mobilais telefons un auskari.

Notikuma vietā nekavējoties ieradās Rīgas Ziemeļu iecirkņa un Speciālo uzdevumu bataljona policisti. Turpat netālu no nozieguma vietas policisti uz ielas pamanīja divus vīriešus, no kuriem viens atbilda jau minētā ļaundara pazīmēm. Viņus pārmeklējot, policisti atrada nozagto mobilo telefonu. Diemžēl auskarus atgūt neizdevās, jo pamanījuši policistus, ļaundari tos bija nometuši zemē. Abi vīrieši tika aizturēti un nogādāti policijas iecirknī.

Pašreizējā informācija liecina, ka zādzību viņi izdarījuši abi kopā, iekļūstot īpašumā tāpat, kā no tā izkļuvuši – pa atlauzto logu. Abi aizdomās turētie dzimuši 1974. gadā un jau iepriekš sodīti par analoģiskiem noziegumiem.

Saistībā ar vakar notikušo noziegumu uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību no dzīvokļa. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Šobrīd aizturētie atrodas izolatorā un tiks lemts par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu abiem.

Policija atgādina, – pirmā stāva dzīvokļi ir vairāk pakļauti apzagšanas riskam, tāpēc aicinām to īpašniekus domāt par papildu drošības elementiem.
0 Komentāru