Uzlauza balkonu un “aizdzina” velosipēdu – policija aiztur iepriekš sodītu vīrieti

0 Komentāru
Uzlauza balkonu un “aizdzina” velosipēdu – policija aiztur iepriekš sodītu vīrieti
ATIS IEVIŅŠ, F64

Šā gada martā kādā daudzstāvu namā Rīgas centrā, uzlaužot balkonu, kas ir kopīgs vairākiem dzīvokļiem, nozagti divi velosipēdi. Valsts policija uzsāka izmeklēšanu un ieguva videonovērošanas kameru ierakstus, kurus izanalizēja, taču sākotnēji vainīgā persona netika noskaidrota.

Vēlāk turpinot izmeklēšanu, Valsts policijas Rīgas Latgales iecirkņa policisti sadarbībā ar Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes likumsargiem noskaidroja, ka noziegumu, iespējams, izdarījis 1981. gadā dzimis vīrietis. Jāpiemin, ka šī persona jau iepriekš vairākas reizes sodīta par mantiskiem noziegumiem.

8. oktobrī policisti aizdomās turēto vīrieti aizturēja. Viņš paskaidroja, ka abus nozagtos velosipēdus uz ielas pārdevis nepazīstamām personām.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Drīzumā tiks lemts jautājums par drošības līdzekļa apcietinājuma piemērošanu aizturētajam vīrietim.

Aicinām iedzīvotājus parūpēties par savu velosipēdu drošību, glabājot tos drošā vietā, piemēram, savā mājoklī vai slēdzamā garāžā, kur tie pieslēgti ar kvalitatīvu saslēgu. Atgādinām, ka kāpņutelpas un citas koplietošanas telpas nav drošas vietas divriteņu glabāšanai. Tāpat aicinām iedzīvotājus neiegādāties velosipēdus ”no rokas”, jo gadījumā, ja policija noskaidros, ka divritenis ir zagts, tas no uzpircēja tiks atsavināts.

0 Komentāru