Tūristu patvaļa Vecrīgā – pārdzēries turks spārda apsardzes auto un apčurā mājas sienu

5 komentāri
Tūristu patvaļa Vecrīgā – pārdzēries turks spārda apsardzes auto un apčurā mājas sienu
Foto: Ekrānuzņēmums

Kāds tūrists no Zviedrijas neredzēta fotoattēla meklējumos bijis gatavs riskēt ar savu veselību, savukārt kādam citam izdevies izdzert tik daudz alkohola, ka viņš sakāvies ar apsargu auto.

Pagājušajās brīvdienās burtiski pa Tēvzemes sargu galvām pastaigājies kāds tūrists no Zviedrijas, kurš, vēloties iegūt neredzētu fotoattēlu, nakts vidū bija uzrāpies Brīvības piemineklī. Protams, redzot šo bīstamo nodarbi, videonovērošanas centra darbinieki par notiekošo nekavējoties ziņojuši tuvākajai kājnieku patruļai, un jau pavisam drīz, ieraugot zaļajās vestēs tērptos vīrus, tūrists jau rausies lejā.

Tā kā jaunais vīrietis vairākkārt atvainojies policistiem un izrādījis patiesu nožēlu par savu pārkāpumu, šajā gadījumā likumsargi pārkāpējam noformējuši protokolu par klajas necieņas izrādīšanu piemineklim, par ko piemērojuši salīdzinoši nelielu sodu, vien 50 eiro apmērā. Tomēr, ja šis tūrists no kārtības sargiem šķīries jau pavisam drīz, kad nomaksājis naudas sodu, kādam citam pilsētas viesim atpūta Vecpilsētā beigusies ar krietni vien lielākām nepatikšanām.

Ap plkst. 4.00 rītā videonovērošanas kamerās tika pamanīts, ka kāds vīrietis Kaļķu ielā ar kājām spārda apsardzes automašīnu. Dažu minūšu laikā, kamēr kārtības sargi bijuši ceļā uz notikuma vietu, acīmredzami apreibušais vīrietis paspējis ne tikai apčurāt blakus mājas sienu, bet arī pārbiedējis pāris garāmgājējus, izvārtījies pa bruģi, centies ielauzties slēgtā kafejnīcā un tad vēlreiz atgriezies pie apsargu auto, kurā tā arī nav izdevies iekļūt.

Visticamāk, pret jūrnieku no Turcijas tiks ierosināta lieta par tīšu svešas mantas bojāšanu, un tad nu vienīgā iespēja pamest valsti plānotajā laikā būs atvērt maciņu tā plašāk, jo, lai šo lietu izbeigtu, pamatīgi apreibušajam būs jāapmaksā ne tikai sodi par huligāniskajām izdarībām, bet arī būs jāsedz visi apsardzes kompānijai nodarītie zaudējumi.

5 komentāri