Tūristam Rīgā nozog kredītkarti un iztērē 10 700 eiro

0 Komentāru
Tūristam Rīgā nozog kredītkarti un iztērē 10 700 eiro

1. novembra rītā Valsts policijā vērsās ārzemnieks, kurš apgalvoja, ka iepriekšējā naktī vienā no Rīgas centra bāriem viņam esot nozagta kredītkarte un no tās noņemti 10 700 eiro. Tāpat cietušais apgalvoja, ka viņam nozagts mobilais telefons 800 eiro vērtībā. Cietušais zādzības faktu bija konstatējis tikai nākamajā rītā.

Nozieguma izmeklēšanā iesaistījās Valsts policijas Rīgas Brasas iecirkņa policisti, kā arī Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes un Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonas.

Policisti noskaidroja, ka no nozagtās kredītkartes veikti vairāki vērienīgi pirkumi Rīgas tirdzniecības centros un veikalos, tajā skaitā iegādāta elektronika un dārgu zīmolu apģērbs.

Jāpiemin, ka nozagtā kredītkarte ir ar bezkontakta funkcionalitāti, līdz ar to nav nepieciešams zināt PIN kodu, lai veiktu pirkumus.

Veicot operatīvos pasākumus, tajā pašā dienā, kad tika saņemta informācija par notikušo, ap pulksten četriem pēcpusdienā Valsts policijas amatpersonas, aizdomās par šī nozieguma izdarīšanu, vienā no Rīgas tirdzniecības centriem aizturēja piecu personu grupu. Aizturēšana notika uzreiz pēc tam, kad aizdomās turētie bija veikuši kārtējo pirkumu ar zagto kredītkarti.

Aizturēto vidū ir 1989. gadā dzimis vīrietis, divi 1993. gadā dzimuši vīrieši, kā arī 1996. un 2000. gadā dzimušas meitenes. Viens no 1993. gadā dzimušajiem vīriešiem jau iepriekš septiņas reizes sodīts par dažādiem mantiskiem noziegumiem, savukārt 1989. gadā dzimušais iepriekš sodīts par zādzību. Pārējie aizturētie iepriekš nav sodīti.

Veicot kratīšanas personu dzīvesvietās, likumsargi ir atraduši un atsavinājuši daļu no iegādātajām precēm – televizoru, 15 dāvanu kartes, jakas, cepures, T kreklus, makus un citas mantas.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, kas kvalificēts pēc Krimināllikuma 193. panta otrās daļas – par sveša finanšu instrumenta vai maksāšanas līdzekļa nolaupīšanu un nelikumīgu izmantošanu, kā arī pēc 175. panta pirmās daļas – par zādzību.

Tiesa atteica aizdomās turētajiem piemērot drošības līdzekli apcietinājumu, tāpēc viņiem piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

0 Komentāru