Trīs slepkavības nepilna gada laikā – divus vīriešus tiesās par nežēlīgiem noziegumiem Vidzemē un Latgalē

1 komentārs
Trīs slepkavības nepilna gada laikā – divus vīriešus tiesās par nežēlīgiem noziegumiem Vidzemē un Latgalē

Divi vīrieši, kuri pagājušā gada vasarā nogalināja divus pensionārus viņu pašu mājās Iršu pagastā, tuvākajā laikā tiks nodoti tiesāšanai, informē prokuratūra. Taču, šķetinot šo dubultslepkavības lietu, atklājies, ka abi varmākas atbildēs par trim slepkavībām.

Pagājušā gada 12. augustā policija saņēma informāciju, ka Kokneses novadā, Iršu pagastā, kādā privātmājā ar vardarbīgas nāves pazīmēm atrasti 58 gadus veca sieviete un 65 gadus vecs vīrietis. Radi, atrodot bojāgājušos, pirms policijas atbraukšanas piedzīvojuši pamatīgu šoku – visa māja bijusi asinīs.

Uz bojā gājušās sievietes ķermeņa bija redzamas vairākas durtas un grieztas brūces. Arī vīrietis nogalināts līdzīgā veidā. Līķi apsegti ar spilveniem, segām, un pa virsu uzmests matracis. Lai slēptu nozieguma pēdas, ļaundari bija plānojuši dedzināt, liekot lietā turpat mājās atrastu dīzeli.

Toreiz pāris dienas pēc notikušā policija norādīja, ka noziegumu izdevies operatīvi atklāt, taču neviens vēl nenojauta, ka abi aizturētie pirms aptuveni pusotra mēneša izdarījuši vēl vienu smagu noziegumu pavisam citā novadā – 160 kilometrus no Iršiem uz Latgales pusi.

Proti, jūnija beigās abi varmākas kopā ar kādu paziņu gatavojušies darbiem kādā lauku īpašumā Rēzeknes apkārtnē. Kopīgi lietojot alkoholu, viņi sākuši strīdu ar trešo kompānijas locekli, un tas nebeidzās labi. Upuris fiziski iespaidots un aizvests uz neapdzīvotu māju Ludzas novada Cirmas pagastā, kur noslepkavots. Mājai un līķim pielaists uguns. Jau toreiz vietējie iedzīvotāji “Degpunktā” atklāja, ka ir pārliecināti, ka notikušais nav vienkāršs nelaimes gadījums.

Pēc notikušā var secināt, ka abi noziedznieki no pirmās slepkavības un visai veiksmīgās dedzināšanas guvuši labu pieredzi un ilgstoši nenotverti sadūšojušies uz jaunu noziegumu. Ja vīrieši netiktu apturēti, nav izslēgts, ka slepkavību sērija neturpinātos.

Tagad abu apcietinājumā esošo vīriešu lieta no policijas jau nodota prokuratūrā, bet prokuratūra uzsākusi kriminālvajāšanu, un drīzumā gaidāma tiesa.

1 komentārs