Trīs narkomāni Rīgas centrā spārda dievnama durvis; policisti aizturēšanā izmanto elektrošoku

52 komentāri

Gaišā dienas laikā mēģināt ielauzties baznīcā, aizskart garāmgājējus un uzbrukt policistam – šāds pārkāpumu komplekts var beigties tikai un vienīgi ar aizturēšanu.

Gaišā dienas laikā viena no galvaspilsētas centrā patrulējošajām policistu ekipāžām devusies uz Ģertrūdes baznīcu. Aculiecinieki ziņojuši par trīs aizdomīgiem tipiņiem, kuri spārdot dievnama durvis, cenšoties iekļūt telpās un apdraudot apkārtējo drošību.

Lai arī ekipāžai notikuma vietā izdevies ierasties dažu minūšu laikā, uz mirkli pat šķitis, ka huligāniem izdevies aizlaisties.

Tomēr likumsargs panācis trīs jaunekļus, uz kuriem norādījis aculiecinieks, un drīz vien kļuva skaidrs, ka kungs nav kļūdījies. Turklāt trijotne, redzot, ka policists ir viens, nolēmusi viņu vienkārši pasūtīt ”trīs mājas tālāk” un atteikušies sekot līdz patruļauto.

Policijas darbinieka saruna ar likumpārkāpējiem

Policists: Man ir liecinieks, ka jūs tur lauzāt durvis.

Jaunietis: Kādas durvis? Mēs nelauzām.

Policists: Spārdījāt ar kājām.

Jaunietis: Ja būtu lauzuši, būtu arī salauzuši!

Policists: Skrējāt uz ceļa, kad mašīnas brauc.

Jaunietis: Mēs nekādas durvis [cenzēts] neesam lauzuši, ko tu nes. Pierādiet! Pierādiet! To tikai tiesā var pierādīt.

Arī policijas darbiniekam turpinot sarunu ar pārkāpējiem, trijotne nebija noskaņota sadarboties. “Uzvedās viņi diezgan bravūrīgi, brīžiem arī lietoja necenzētu leksiku. Kulmināciju šīs savstarpējā saruna sasniedza brīdī, kad trijotne nolēma doties no notikuma vietas prom, nenosaucot nekādus datus,” notikumus atstāta RPP pārstāvis Toms Sadovskis.

Tajā brīdī policijas darbiniekiem nekas cits neatlika, kā vīriešus aizturēt. Ņemot vērā, ka tie pretojās, likumsargs izmantoja arī elektrošku.

“Tika lietots arī fizisks spēks, un visas trīs personas tika noguldītas zemē. Mirkli vēlāk jau ieradās vēl viena ekipāža, visi trīs vīrieši tika aizturēti,” stāsta Sadovskis.

Likumsakarīgi, ka visi trīs brašuļi savu dienu turpināja policistu kompānijā. Šāda uzvedība viņiem beigusies ar trīs administratīvajām lietām un tiesībām šo video noskatīties kopā ar tiesnesi.

52 komentāri