Tirdzniecības centrā zaglis iztukšo sievietes somiņu. Zādzība tiek nofilmēta, taču policistiem ar to nepietiek, lai sāktu lietu

9 komentāri

Kāda jauna sieviete dienu pirms valsts svētkiem kļuva par zādzības upuri. Viņai no somiņas veikalā “Cenu klubs” izvilkts naudas maks.

Zādzība kā zādzība, un tādas dienā notiek pat vairākas, taču šis gadījums ir īpašs, jo policisti notikušajā nesaskatīja noziedzīga nodarījuma pazīmes neatkarīgi no tā, ka zaglis ticis nofilmēts ar tirdzniecības centra videonovērošanu.

Sieviete 17. novembra rītā ap plkst. 11.00 devās uz veikalu “Cenu klubs”, kas atrodas Vienības gatvē 113. Kad iepirkšanās gāja uz beigām, sieviete atskārta, ka no ratos ieliktās somiņas pazudis maks, kas vēl pirms brīža tur bija.

“Brīdī, kad gāju uz kasi, konstatēju, ka maks ir nozagts. Vērsos uzreiz pie apsardzes. Apsardze pārmeklēja vietu – nesteidzīgi aizgāja uz savu ofisu, apskatījās kamerās un secināja, ka tas ir nozagts,” stāsta sieviete.

Sieviete vaicājusi, – ko darīt tālāk? Uz ko apsargs atbildējis, ka jāsauc policija.

“Policija atbrauca 50 minūšu laikā. Arī likās, ka nesteidzīgi atbrauca. Policija aprunājās ar apsardzi un prasīja uzrādīt to video. Uz ko apsardze atbildēja, ka viņiem nav tādas tiesības, viņiem to liedz datu aizsardzība,” atklāj sieviete.

Ar šādiem policistu un apsargu tempiem zagli pa karstām pēdām aizturēt neizdevās.

Sieviete atklāj: “Tika rakstīts iesniegums. Tā kā man pirmo reizi saskarsme ar iesnieguma rakstīšanu un šādu situāciju, policists manā vietā pēc manis stāstītā uzrakstīja iesniegumu. Pārlasīju. Iesnieguma beigās viņš lūdza, lai saviem vārdiem uzrakstu, ka kriminālprocesa uzsākšana nav nepieciešama. Viņi saprata, ka nebūs tik vienkārši dabūt to video un pārliecināja mani, ka tas būs ilgs un garš process…”.

Sieviete ir uzrakstījusi atkārtotu iesniegumu gan policijai, gan prokuratūrai ar lūgumu zādzību tomēr izmeklēt, jo viņa sapratusi, ka nevēlas, lai zaglis paliek nesodīts, lai arī zaudētos līdzekļus atgūt, visticamāk, neizdosies. Kā vēlāk noskaidrojies, ar nozagto maku, 30 eiro, zelta ķēdīti, dokumentiem un maksājumu kartēm, zaglim bijis par maz.

Tagad atklājies, ka zaglis paspējis paviesoties degvielas uzpildes stacijā pāri ielai un no bankomāta noņemt naudu, tā kā arī bankomāta un benzīntanka videokamerās policistiem būs pierādījumi pret garnadzi.

Komentējot sievietes stāstu, Zemgales iecirkņa policijas vadība apgalvo, ka pirmo reizi saskaras ar gadījumu, kur acīmredzami ir saskatāmas nozieguma pazīmes, bet inspektors piedāvā lietu neizmeklēt, tāpēc sekos atbilstoša reakcija.

9 komentāri