Tiesa neapcietina policista piekaušanā vainoto pusaudzi

69 komentāri
Tiesa neapcietina policista piekaušanā vainoto pusaudzi
Foto: Uldis Āboliņš, LNT Ziņas

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā nolemts, ka pret policista piekaušanu aizdomās turēto pusaudzi netiek piemērots apcietinājums.

Uz jautājumu, vai nožēlo nodarīto, pusaudzis neatbildēja. Viņa advokāte skaidroja, ka situācija nav viennozīmīga, jo konfliktu esot izraisījuši arī citi skolēni, tāpēc apcietinājums neesot piemērots.

Tāpat advokāte minēja, ka spēka lietošana pret policistu esot bijusi puiša reakcija uz to, ka policists viņam lauzis pirkstus brīdī, kad puisis vēlējies izkļūt no skolas ēkas. Viņa atzina, ka puisim, visticamāk, nāksies atbildēt par spēka lietošanu pret policistu, tomēr nākamās tiesas datums pagaidām nav zināms.

Jau vēstīts, ka ceturtdien publiskots video, kurā redzams, kā pusaudzis uzbrūk cienījama vecuma policistam. Šis incidents noticis Rīgas sanatorijas internātpamatskolā, kas atrodas Brīvības gatvē 384A.

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā 15 gadus vecajam puisim prasīts apcietinājums, lai esot brīvībā viņš nespētu iespaidot notikuma aculiecinieku liecības sev par labu.

Zināms, ka šis pusaudzis iepriekš nonācis policijas redzeslokā par alkohola lietošanu.

Policija pēc internetā publicētā uzbrukuma videomateriāla secinājusi, ka vēl viens nepilngadīgais policistam no aizmugures raustījis steku un rokudzelžus un arī iesitis. Pret šo 2002. gadā dzimušo puisi pagaidām sākta administratīvā lietvedība par sīko huligānismu. Abi pusaudži jau iepriekš nokļuvuši policijas redzeslokā, tomēr policija neatklāj par ko tieši.

Tāpat VP vērtēs puišu vecāku atbildību. Pret abu pusaudžu vecākiem ir sāktas administratīvās lietvedības par bērnu aprūpes pienākumu nepildīšanu, ja tā rezultātā bērns izdarījis sīko huligānismu vai lietojis narkotiskās vai psihotropās vielas bez ārsta nozīmējuma, vai atradies alkoholisko dzērienu ietekmē. Par šādu pārkāpumu vecākiem var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu no 70 līdz 210 eiro.

Policija arī veiks ekspertīzi, lai noskaidrotu miesas bojājuma pakāpi cietušajam policistam. Kā telefonsarunā “Skaties.lv” skaidroja Rīgas pašvaldības policijas (RPP) preses pārstāvis Toms Sadovskis, policists guvis nopietnu pleca traumu, kā arī citus miesas bojājumus un, lai arī šobrīd ir izrakstīts no slimnīcas, būs ilgāku laiku spiests ārstēties.
69 komentāri