Talsos tiesās vīrieti par mobilo tālruņu slepus nopirkšanu uz drauga vārda

1 komentārs
Talsos tiesās vīrieti par mobilo tālruņu slepus nopirkšanu uz drauga vārda
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Talsos kādu vīrieti tiesās par trīs mobilo tālruņu slepus veiktu nopirkšanu uz drauga vārda, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Kurzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste sabiedrisko attiecību un sadarbības jautājumos Madara Šeršņova.

Pagājušajā gada beigās VP tika saņemta informācija par to, ka kāds vīrietis ir izkrāpis trīs mobilos telefonus, noformējot to iegādi uz citas personas vārda. VP Kurzemes reģiona pārvaldes Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas par notikušo sāka kriminālprocesu par krāpšanu un pirmstiesas izmeklēšanas laikā noskaidroja, ka vīrietis divu dienu laikā trīs reizes ir devies pie mobilo sakaru operatora ar mērķi iegūt savā īpašumā mobilos telefonus, taču uz cita cilvēka vārda.

Šeršņova norādīja, ka parasti šādās situācijas tiek izmantoti viltoti dokumenti un paraksti, taču šajā gadījumā vīrietim viss izrādījās daudz vienkāršāk – viņam atlicis vien nosaukt citas personas, proti, sava drauga personas kodu, kuru viņš zināja no galvas, un arī vārdu, uzvārdu. Tad, liekot lietā pierunāšanas prasmes pret klientu centra darbiniecēm, uz viņa drauga vārda tika noformēti trīs telefoni.

Vīrietis jau iepriekš ir nonācis policijas redzeslokā par līdzīgām darbībām. Piemēram, vīrietis, izmantojot kādas sirmgalves uzticību, nelikumīgi izmantoja savā īpašumā nonākušu sirmgalves maksāšanas līdzekli un, norādot viņas personas datus, pieteica vairāk nekā 40 aizdevumus uz viņas vārda. Dažos gadījumos aizdevumi tika atteikti, bet citos – apstiprināti.

Tāpat šī sieviete vīrietim bija uzticējusi savu bankas karti un pateikusi PIN kodu, kā rezultātā vīrietis no sievietes bankas konta izņēma naudu. Sieviete arī uzticēja vīrietim savas internetbankas datus – lietotāja kodu, kodu karti un paroli, kā rezultātā vīrietis veica vairāk nekā 30 naudas pārskaitījumus no sievietes bankas konta uz savu bankas kontu. Vīrietis arī pierunājis sievieti iegādāties vismaz trīs mobilos telefonus un nodot tos lietošanā viņam, pēc kā viņš tos ieķīlāja vai pārdeva citiem cilvēkiem, norādīja Šeršņova.

Talsu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas amatpersonas izmeklēšanu šajā kriminālprocesā pabeidza šā gada sākumā. Pašlaik kriminālprocess ir nodots prokuratūrai kriminālvajāšanas sākšanai.

Saskaņā ar Krimināllikumu, par svešas mantas vai tiesību uz šādu mantu iegūšanu, ļaunprātīgi izmantojot uzticēšanos vai ar viltu (krāpšana), soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, ar piespiedu darbu vai ar naudas sodu.

Policija aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem un nekādā gadījumā neuzticēt savus personas datus citiem cilvēkiem. “Aicinām nevienam neatklāt savu interneta bankas paroli un pieejas kodus, kā arī šādus datus nesūtīt elektroniskajās vēstulēs. Visbiežāk šādi gadījumi notiek cilvēku pārlieku lielas uzticēšanās un neuzmanības dēļ,” piebilda Šeršņova.