Strīds par auto Liepājā beidzas ar šaudīšanos mājas pagalmā; jauns puisis stāsta, ka ticis pie šautas brūces

6 komentāri
Strīds par auto Liepājā beidzas ar šaudīšanos mājas pagalmā; jauns puisis stāsta, ka ticis pie šautas brūces

Par saviem principiem, protams, ir jāiestājas, bet vai pārsimts eiro dēļ ir vērts strīdēties, kauties un šaut pa citiem cilvēkiem? Liepājā auto pirkšana un pārdošana beigusies ar vairāku cilvēku bruņotu konfliktu, kura laikā kāds jauns puisis pat ticis pie šautas brūces rokā. 

Liepājā strīds par vecu mašīnu, kas nav vērtīgāka par pāris simtiem eiro, beidzies ar pamatīgu skandālu. Kāds puisis vārdā Anatolijs pat gandrīz aizgājis bojā. Tagad viņš uzskata par veiksmi, gadījumu, kad oponentu raidītā lode trāpījusi rokā nevis galvā. Bet sācies viss pēc tikšanās ar kādu senu paziņu.

“Es gribēju nopirkt automašīnu “Mazda”. Tā piederēja vienam paziņam, bet viņš pirms tam jau bija pārdevis automašīnu kādam vīrietim. Vīrietis neatdeva naudu un uzdāvināja šo mašīnu savai sievietei. Mans paziņa piedāvāja man aizbraukt un nopirkt to automašīnu pa 150 eiro. Lai es to savācu, naudu dodu viņam, pārreģistrējam un viss,” stāsta konfliktā iesaistītais Anatolijs.

Pēc Anatolija vārdiem viņš pats, draugs un pārdevējs, aizbraukuši uz adresi, kur stāv auto bet spēkrata tā brīža turētāja nemaz nav zinājusi, ka viņas jauniegūto braucamo iekārojis kāds cits.

“Mēs parunājam ar viņu, pēc tam viņa aizgāja parunāties ar pārdevēju Ļošu. Un tad pēkšņi nez no kurienes izskrēja divi vīrieši. Pat nepaspējām aprunāties, viņi uzreiz sāka kauties. Viens gribēja iesist man ar steku – netrāpīja, otrs iešāva man rokā. Es aizbēgu no turienes,” norāda cietušais vīrietis.

Pēc vairākām stundām Anatolijs sapratis, ka tomēr jāgriežas pie ārstiem, lai tie apskata ievainojumu. Ārsti ieraugot šautu brūci uzreiz izsaukuši policiju. “Aizvakar es biju policijā, visu izstāstīju, atpazinu sievieti, rādīja vēl vīrieša fotogrāfijas, bet tas nebija viņš. Pateica, ka kaut ko darīs,” saka Anatolijs.

Arī “Degpunktā” komanda par notikušo interesējās Valsts policijā, bet pagaidām, lai netraucētu izmeklēšanai, policisti plašākus komentārus sniegt atsakās. Šobrīd zināms, ka iesniegums ir pieņemts, ir uzsākts kriminālprocess, notikumā vietā atrasta patronas čaulīte, tā nodota ekspertiem, kā arī tiek pratināti konfliktā iesaistītie.

Pēc sarunas ar Anatoliju tomēr rodas sajuta, kā vīrietis kaut ko slēpj. Piemēram, kāpēc automašīnas pirkšana un pārdošana notika vēlu vakarā pēc plkst. 23:00, kad CSDD jau ir ciet. Turklāt pēc konflikta, auto pārdevējs vārdā Ļoša kaut kur pazudis. Kā apgalvo Anatolijs, viņš aizbraucis uz Vāciju. Nelielu skaidrību notikušajā ievieš otra konfliktā iesaistītā puse. Šī brīža mašīnas saimniece.

“Pirmkārt par šaušanu – tie ir klaji meli. Neviens uz viņiem nešāva. Tas tiešām notika vēlu vakarā, atnāca trīs cilvēki. Bezkaunīgi, rupji jaunieši. Vēl konfliktā piedalījās viena jaunieša tēvs. Viņš, runājot pa telefonu, rupji izsakoties, ieslēdza skaitītāju! Prasīja naudu!” stāsta konfliktā iesaistītā sieviete.

Tagad arī atklājies, ka jau minētais Aleksejs, jeb Ļoša, kurš uzdevies par automašīnas pārdevēju, melojis, jo tehniskajā pasē un citos dokumentos figurē cits īpašnieks. Līdz ar to vīrietis vienkārši gribējis “uzvārīties” apmuļķojot vairākus pircējus vienlaikus.

“Man bija nepieciešama mašīna. Viņš, Aleksejs Solovjovs vai Solovejs teica, ka pārdod automašīnu par 500 eiro. Es paprasīju kas mašīnai kaiš? Viņš teica, ka viss esot kartība. Auto uzreiz izies tehnisko apskati, viņš samaksās ceļu nodokli un apdrošināšanu. Atlikumu es maksāju viņam, kaut kur 250 eiro.”

Izrunājot nosacījumus sieviete darījumam piekrita. Problēmas sākas jau tehniskas apskates stacijā, kad automašīnai konstatēja nopietnu bojājumu un papīros ierakstīja liegumu piedalīties ceļu satiksmē.

“Es pati samaksāju ceļu nodokli par trim gadiem, apdrošināšanu un par tehnisko apskati. Mašīna ar atzīmi ”trīs” uzreiz tika krauta uz autoevakuatora. Visi papīri man ir un man nav ko slēpt. Pēc tā visa es palūdzu pārrakstīt automašīnu uz savu vārdu, uz ko viņš neko neatbildēja un sāka slēpties, necēla telefonu,” stāsta sieviete.

Kaut kādā neticamā veidā viņai tomēr pārdevēju izdevies sasniegt. Sekojuši konkrēti jautājumi un kuriem atbildes nav saņemtas vēl līdz šim.

Tā automašīna nostāvēja pagalmā vairākas nedēļas līdz notika jau sākumā minētais konflikts. Šobrīd izskatās, ka par izdevumu atgūšanu abām pusēm būs jātiesājas, kurš nu ko pazaudējis, kurš ko ieguvis, bet auto tiks atdots likumīgajam īpašniekam. Paralēli civiltiesiskajam strīdam līdzi, kā ēna vilksies arī kriminālprocess par šaušanu.

6 komentāri