Skolēna piekaušana Sarkandaugavā: policija vērtēs arī vardarbības filmēšanu un izplatīšanu internetā

24 komentāri
Skolēna piekaušana Sarkandaugavā: policija vērtēs arī vardarbības filmēšanu un izplatīšanu internetā
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Valsts policija (VP) kriminālprocesā par Sarkandaugavā pusaudža izdarītu brutālu laupīšanu vērtēs arī faktu, ka noziegumam tuvumā stāvošie pusaudži notikušo filmējuši un vēlāk izplatījuši internetā.

VP 3. septembrī sociālajā tīklā “Facebook” informēja, ka Rīgā, Sarkandaugavā, 2. septembra pēcpusdienā kāds 14 gadus vecs pusaudzis Sarkandaugavā devies no pirmās skolas dienas svinīgā pasākuma. Pie viņa pienākuši trīs citi jaunieši, un viens no viņiem skolēnu piekāvis, pēc kā nolaupījis somu un mobilo telefonu. Notikuma vietā ieradās mediķi, kas bērnu nogādāja ārstniecības iestādē, kā arī Rīgas pašvaldības policija. Pašvaldības policisti noskaidroja iesaistīto skolēnu pazīmes un palīdzēja VP kolēģiem tos apzināt.

Likumsargi noskaidroja, ka uzbrucējs ir 14 gadus vecs pusaudzis, kurš jau iepriekš nonācis policijas redzeslokā par dažādiem noziedzīgiem nodarījumiem.

Jaunietis jau ir sasniedzis vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība. Policijā patlaban sākts kriminālprocess par laupīšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem, piespiedu darbs, vai naudas sods. Puisim piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Pirmdien, 9. septembrī, sociālajos tīklos ievietots acīmredzot citu laupīšanas aculiecinieku ar mobilo telefonu filmēts video, kurā redzams kā cietušais jaunietis tiek piekauts. Spriežot pēc video uz notiekošo noraugās un uzbrukumā neiejaucas vismaz trīs pusaudži, ieskaitot, filmētāju, pārliecinājās aģentūra LETA.

Uzbrucējs aptuveni pusotru minūti ar dūrēm un kājām intensīvi sit cietušajam. Video redzams, ka jau pēc pirmā sitiena upuris nogāzts zemē un uzbrucējs intensīvi ar dūrēm un kājām sit par cietušā ķermeni. Cietušais jau pēc aptuveni 45 sekundēm vairs neaizsargājās ar rokām, bet pāridarītājs turpināja savu uzbrukumu, tostarp, veicot mērķtiecīgus spērienus ar kāju upura galvas un kakla rajonā.

Rīgas Ziemeļu iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas priekšnieks Norberts Trepša aģentūrai LETA pastāstīja, ka cietušajam dzīvībai briesmas nedraud, taču viņam nodarītā miesas bojājuma pakāpe tiks skaidrota ekspertīzē. Tāpat Trepša apliecināja, ka kriminālprocesā tiks vērtēts fakts, ka tuvumā stāvošie jaunieši “smējušies un priecājušies”, proti, uzbrukums nofilmēts un ievietots internetā.

Trepša apliecināja, ka uzbrucējs un cietušais ir Sarkandaugavas apkaimes skolēni.

VP arī informēja, ka 2. septembrī līdzīgs noziegums tikai ar stundas starpību, tika izdarīts Vecmīlgrāvī, kur uz ielas bija uzbrukts 17 gadus vecam jaunietim. Proti, apdzīvotā vietā pie minētā jaunieša biji pienācis pusaudzis un, pieliekot pie kakla nazi un izsakot draudus, nolaupījis mugursomu un mobilo telefonu. Aculiecinieki uz notikuma vietu izsauca Valsts policiju.

Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti sadarbībā ar kolēģiem no Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes noskaidroja, ka laupīšanu, visticamāk, izdarījis 13 gadus vecs pusaudzis. Par notikušo paziņots bērna vecākiem un viņš nogādāts policijas iecirknī paskaidrojumu sniegšanai.

Lai gan šis pusaudzis vēl nav sasniedzis vecumu, no kura iestājas kriminālatbildība, tas nebūt nenozīmē, ka notikušais paliks bez sekām. Materiāls tiks nosūtīts nepilngadīgo lietu inspektoriem un tiks lemts par audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanu mazgadīgajam. Tāpat policija norāda, ka informācija par noziegumus izdarījušajām personām tiek ievadīta datu bāzēs, un tur tā saglabājas.