“Sekas būs nopietnas!” Policija sāk kriminālprocesu par jaunieša tīšo automašīnu bojāšanu Aizkrauklē

5 komentāri

Svētdien, 1. martā, Valsts policijā saņemta informācija par sociālajā vietnē ievietotu videomateriālu, kurā redzams, kā jaunietis Aizkrauklē tīšām bojā ielas braucamās daļas malā novietotās automašīnas.

16 gadus vecais jaunietis, kurš brīvdienās bezkaunīgi sabojāja vairākas pagalmā stāvošas automašīnas, īsā laika posmā kļuvis populārs ne tikai dzimtajā pilsētā Aizkrauklē, bet arī visā Latvijā. Par slikto slavu puisim tagad jāpateicas draugiem, kas iemūžinājuši veikto pārkāpumu un vēlāk augšupielādējuši internetā.

Pēc padsmit automašīnu spoguļu nolaušanas jaunietis uzrāpies uz kāda spēkrata un pastaigājies pa tā jumtu. Neapdomīgo rīcību pamanījuši vairāki sociālo tīklu lietotāji un mirkli vēlāk arī policisti.

“Policija vērtē negatīvi. Kaut kāds tāds pusaudžu izgājiens, bet sekas būs nopietnas,” notikušo komentē Valsts policijas Aizkraukles iecirkņa priekšnieks Renārs Dreijers.

Jaunietis bojājis spēkratus, kas atradušies stāvvietā pie Lāčplēša ielas 12. nama. Dažus braucamrīkus to īpašnieki jau aizveduši uz servisu, taču notikuma vietā vēl pirmdien ir sastopami pāris spēkrati ar salauztiem spoguļiem. Pie sabojātajām automašīnām raidījums “Degpunktā” sastapa mājiniekus, kuriem paveicies, ka liktenīgajā naktī dažādu iemeslu dēļ nebija atstājuši savu īpašumu zem mājas logiem.

Vietējie iedzīvotāji ir pārliecināti, ka pēc šādas rīcības jāseko pietiekami bargam sodam, lai pārējiem jauniešiem pat prātā neienāktu darīt kaut ko līdzīgu.

Daži tomēr uzskata, ka puisis jau noteikti izdarījis secinājumus un saņēmis pietiekami bargu sodu, būdams vairāku portālu apspriestāko personāžu sarakstā.

Likumsargi puisi jau ir identificējuši un saistībā ar notikušo uzsākuši kriminālprocesu par tīšu mantas bojāšanu. Tiek meklēti cietušie, kas iesniegumu vēl nav rakstījuši.

Jāpiebilst, ka kriminālatbildība iestājas no 14 gadiem. Par šādu pārkāpumu soda ar piespiedu darbiem, naudas sodu vai pat ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem.