Sarkangaugavā, lūdzot pēc palīdzības, vīrieti aplaupa garāmgājējs

Pievienot komentāru
Sarkangaugavā, lūdzot pēc palīdzības, vīrieti aplaupa garāmgājējs
Foto: LETA

12. maijā Valsts policijas Rīgas Ziemeļu iecirkņa policisti ”pa karstām pēdām” aizturēja kādu garnadzi, kurš Sarkandaugavā vīrietim no rokām izrāva maku un aizskrēja projām no notikuma vietas.

Ap plkst. 17 kāds vīrietis uzrunājis citu, lūdzot palīdzēt atrast konkrētu adresi. Sarunas laikā garnadzis pamanījis, ka vīrietis tur rokās maku un, izmantojot izdevību, izrāvis to un nekavējoties pametis notikuma vietu.

Skrienot projām, aizdomās turētais no maka izvilcis papīra naudu un nometis maku zemē. Cietušais vīrietis, apzinoties notikušo, mēģinājis panākt garnadzi, taču tas nav izdevies.

Netālu no notikuma vietas garām brauca policijas ekipāža, kuru cietušais apstādinājis un izstāstījis par notikušo policistiem. Drīz vien likumsargi ”pa karstām pēdām” aizturēja aizdomās turēto vīrieti, kuru nogādāja policijas iecirknī.

1979. gadā dzimušais aizturētais vīrietis iepriekš ir bijis sodīts par smagu miesas bojājumu nodarīšanu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess, kas sākotnēji kvalificēts pēc 176. panta pirmās daļas – par laupīšanu. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Aizturētais vīrietis šobrīd atrodas izolatorā, un 14. maijā tiek lemts jautājums par drošības līdzekļa piemērošanu.