Salaspils policija notver noziedzīgu grupējumu – dažāda vecuma jauniešus

Pievienot komentāru

Izmeklējot noziegumu virkni, Salaspils policisti nākuši uz pēdām veselam noziedzīgam grupējumam – dažāda vecuma jauniešiem, kuri nodarbojās ar degvielas zādzībām.

Par pirmo incidentu likumsargi uzzinājuši aprīļa sākumā, kad no kādas mašīnas noņemtas un nozagtas valsts numurzīmes. Pēc divām dienām policisti saņēmuši iesniegumu no kādas degvielas uzpildes stacijas par benzīna zādzību. Pārbaudot ierakstus no teritorijā uzstatītajām videonovērošanas kamerām, konstatēti tie paši zagtie automašīnas numuri. Pēc divām dienām iecirknis saņēmis trešo iesniegumu, – šoreiz par zādzību.

Kā stāsta Salaspils iecirkņa Kriminālpolicijas priekšniece Ļena Keina – Kaštaljana, policija izvirzījusi divas versijas. Proti, šos noziegumus pastrādā konkrēta personu grupa vai iesaistītas nepilngadīgas personas, kas neapzinās savu rīcību.

Divu nedēļu laikā Salaspils policijā tika reģistrētas sešas zādzības. Kad policisti bija savākuši visu nepieciešamo informāciju par iespējamajiem pārkāpējiem, uzsākta aktīva viņu meklēšana. Tika piesaistīti arī kolēģi no Stopiņu novada pašvaldības policijas.

19. aprīlī jaunieši nolēmuši veikt vēl vienu pārkāpumu – nozagt automašīnu. Vēlāk, būdami alkohola reibumā, viņi avarējuši ciematā “Upeslejas”, sabojājot vēl pāris stāvošus spēkratus.

Īsā laika sprīdī pašvaldības policistiem izdevies atrast avārijas liecinieku, nodot iegūto informāciju Valsts policijai un veiksmīgi veikt pirmo aizturēšanu. Pēc dažām dienām tika noķerti vēl trīs cilvēki, tajā skaitā viens nepilngadīgs puisis. Iespējamam noziedzīgās grupas līderim ir 32 gadi, pārējiem ir 26, 23 un 17 gadi. Kompānijai nāksies atbildēt par automašīnas, numurzīmes un degvielu zādzībām. Sadarbojoties ar izmeklēšanu, likumsargi uzzinājuši par vēl daudzām epizodēm, kuros figurējuši šie jaunieši. Pārsvarā tās ir zādzības no mājokļiem.

Minētā personu grupa nolēmusi atzīties kādas privātmājas apzagšanā – nozagto lietu vērtība sasniegusi 26 000 eiro.

Lielāko daļu no tik ievērojamās zaudējumu summas veidoja rotaslietas, taču zagļi nesmādēja arī lielākas lietas, piemēram, televizoru. Apzagtās mājas īpašniece piekrita raidījumam “Degpunktā” izstāstīt par tās dienas pārdzīvojumiem. Sieviete gandrīz pieķērusi zagļus pie rokas.

Angelika
cietusī

Es atbraucu tajā brīdi, kad viņi, acīmredzot, vēl bija mājā. Man ir automātiskie vārti, es attaisīju vārtus. pa tiem pretī izskrēja mani suņi. Vispār viņiem vajadzēja atrasties māja, jo viņi ir maziņi. Tas notika divpadsmitos naktī. Loģiski es suņiem kliedzu “stāt!”. Visticamāk, tie, kuri tajā brīdī atradās mājā, nodomāja, ka es kliedzu viņiem. Tajā brīdī viņi sāka mukt.

Angelika bija patīkami pārsteigta, kad dažu minūšu laika pēc policijas izsaukšanas pie mājas ieraudzīja ekipāžu.

“Es domāju, ka ar to viss beigsies, jo es nekad nebiju saskārusies ar policiju un zādzību. Burtiski no nākamas dienas sākās konkrēts, operatīvs darbs. Tas viss mani ļoti pārsteidza. Katru dienu vai katru otro man zvanīja, brauca no rītiem, vakaros. Biju izbrīnīta un vēlreiz atkārtošu, ka es nezināju, kā tas viss notiek. Nedod Dievs, kādam kādreiz uzzināt. Pēc mēneša man piezvanīja no policijas un pateica – izskatās, ka ir izdevies atrast Jūsu lietas. Es padomāju, ka tas ir joks. Tas bija aprīļa sākumā. Mani pārsteidza, ka tas notika piektdien un naktī. Visi normāli cilvēki jau guļ vai dzer tēju kopā ar ģimeni, bet noteikti ne jau nu strādā,” min Angelika.

Policisti pāradījuši atgūtās mantas un atveduši arī iespējamo zagli, lai veiktu operatīvo eksperimentu ar liecību pārbaudi uz vietas. Pēc Angelikas vārdiem, izdevies atgūt vairāk nekā 70% no nozagtajām rotaslietām. Uz sievietes jautājumiem aizturētais atbildēja skopi.

“Es viņām pavaicāju, kāpēc tādu nieku dēļ bojāt sev dzīvi? Viņš paraustīja plecus un pateica – piedodiet! Dievs ar viņu! Paldies, ka neaiztikāt manus suņus. Viņi piebilda, ka suņi viņus sakoduši. Bet kaut kā neticu, jo tie ir Jorkšīras terjeri. Viņi neko citu, kā bučoties nemāk. Bet viņš pateica, ka tieši suņi viņus izdzinuši no mājas,” stāsta Angelika.

Angelika saka, ka jūtas pateicīga Salaspils likumsargiem un aicinās policijas vadību reaģēt atbilstoši viņu veikumam. Viņa norāda: “Es rakstīšu vēstuli ģenerālim Ķuzim, lai Salaspils policistus paslavētu. Varbūt pat materiāli pabalstītu, iedotu kādu prēmiju, jo es redzēju šo darbu. Tas ir tiešām ļoti grūts darbs, tāpēc uzslavas viņiem, tā ir patiesība.”

Šobrīd policijā ir atklātās 10 lietas. Grupējuma organizatoram, kurš arī agrāk bija nonācis likumsargu redzeslokā un pat sēdējis cietumā, ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Parēji dalībnieki, tajā skaitā nepilngadīgs puisis, atrodas brīvībā.