Rīgas skolā piekautais policists no slimnīcas palaists mājās ar pleca traumu un citiem miesas bojājumiem

5 komentāri
Rīgas skolā piekautais policists no slimnīcas palaists mājās ar pleca traumu un citiem miesas bojājumiem
LETA

“Manā skatījumā, cietušais policists rīkojās profesionāli un savaldīgi,” tā ceturtdien, 23. novembrī notikušo uzbrukumu Rīgas Sanatorijas internātpamatskolā, kad pusaudzis smagi piekāva cienījama vecuma policijas darbinieku, komentē Rīgas pašvaldības policijas (RPP) priekšnieks Juris Lūkass.

Vienlaikus Lūkass informē, ka jau vakar policists no slimnīcas tika palaists mājās ar pleca traumu un citiem miesas bojājumiem. “Novēlu mūsu darbiniekam ātru izveseļošanos,” norāda RPP priekšnieks.

RPP izplatītajā paziņojumā Lūkass uzsver, ka pēc katra notikuma vienmēr tiek vērtēts, kā attiecīgajā situācijā būtu bijis jārīkojas.

Juris Lūkass
RPP priekšnieks

Hipotētiski par to spriest var ilgi. Taču, kad vērtējam rīcību, kas bijusi konkrētā situācijā, ir jāatceras, ka ir jāskatās no tās pozīcijas, kas ir notikuma brīdī. Pēc ”kara”, sēžot dīvānā, visi vienmēr zina, kā būtu bijis labāk. Taču, manā skatījumā, cietušais policists rīkojās profesionāli un savaldīgi.

Tāpat Lūkass uzsver,  – jāņem vērā, ka konflikts nebija tikai starp vienu jaunieti un policistu, bet gan starp pūli un policistu. Un šādā situācijā kārtības sargam ir jāspēj paredzēt ne tikai viena uzbrucēja rīcība, bet visa pūļa rīcība. Tādēļ, lai konflikts nepāraugtu masveida uzbrukumā vai masveida kautiņā, policists izvēlējās mēģināt savaldīt un noturēt uzbrucēju, nevis atbildēt ar tiešiem sitieniem. Tāpat arī jāņem vērā tas, ka tādu agresiju no jaunieša nebija iespējams paredzēt, kā arī jāievēro atbildes samērīgums, ņemot vērā, ka uzbrucējs ir nepilngadīgs.

Juris Lūkass
RPP priekšnieks

Situācijā, kad jaunieši ķērās klāt policista speclīdzekļiem un vēlāk arī apdraudēja kārtības sarga dzīvību, policists pēc likuma bija tiesīgs lietot arī šaujamieroci. Tomēr viņš mēģināja situāciju atrisināt mierīgāk, un šāda izvēle ir cienījama. Arī internetā izplatītajos videomateriālos ir redzams, kā policists savaldās un neizdara tiešus sitienus, kā arī nelieto speclīdzekļus, piemēram, steku.

Papildus šajā gadījumā esot jāvērtē arī, kādēļ šāda situācija bija iespējama. Policists bijis fiziski spēcīgs, tomēr viņš jau bija cienījamā vecumā.

Juris Lūkass
RPP priekšnieks

Ja pašvaldības policistiem būtu paredzēta arī tāda sociālā garantija kā izdienas pensija, šis darbinieks, kurš ir vairāk nekā 60 gadus vecs, iespējams, jau būtu pensijā. Tāpat, ja šāda sociālā garantija, par kuru jau gandrīz pirms gada – janvārī – Saeimas Sociālo un darba lietu komisija konceptuāli atbalstīja, bet vēlāk septembrī Saeima noraidīja, pastāvētu, iespējams, būtu arī vairāk gados jaunu spēcīgu puišu, kuri vēlētos strādāt policijā.

Jau vēstīts, ka ceturtdien, 23. novembrī, kādā no Rīgas mācību iestādēm skolēns alkohola reibumā pamatīgi piekāvis cienījama vecuma Rīgas pašvaldības policijas darbinieku. Notikušais iemūžināts video, kas strauji izplatās sociālajos tīklos. 

Skaties.lv rīcībā nokļuvis audioieraksts, kurš atklāj detaļas par notikušo.

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par pusaudža uzbrukumu policistam Rīgas sanatorijas internātpamatskolā.  Tikmēr atklājušies arī jauni fakti par notikušo, – vardarbīgā pusaudža draugi devušies uz policijas iecirkni pakaļ aizturētajam.

Skolas direktore Anita Stukāne raksturoja minēto pusaudzi kā parasti mierīgu, kurš ikdienā ir bijis kluss, mierīgs, stundas netraucējis. Jau vēstīts, ka publiskots video, kurā redzams, kā pusaudzis alkohola reibumā nežēlīgi piekauj cienījama vecuma policistu.

5 komentāri