Rīgas benzīntanka aplaupītājs joprojām nav notverts – uzņēmums laupīšanu raksturo kā pārsteidzošu

2 komentāri
Rīgas benzīntanka aplaupītājs joprojām nav notverts – uzņēmums laupīšanu raksturo kā pārsteidzošu
Foto: Ekrānuzņēmums

Pirmdien veikto laupīšanu “Circle K” benzīntankā uzņēmuma pārstāvji raksturo kā pārsteidzošu, jo šādas laupīšanas nenotiekot bieži. Video novērošanas kameru ierakstos redzams, kā iebrucējs no jakas apakšas izvelk nazi un pieliek to pie kakla darbiniekam. Varmāka izsludināts meklēšanā, jo vēl joprojām nav izdevies viņu notvert.

Laupītājs, kurš pirmdienas vakarā ieradās ”Circle K” benzīntankā, izvilka nazi un pielika to pie rīkles pārdevējam, vēl joprojām nav notverts. Uzņēmuma pārstāvji atzīst, ka nodarījums nedrīkst palikt nesodīts, jo notikuma brīdī tika apdraudēta gan cietušā darbinieka, gan pircēju dzīvības.

Vīrietis uzsāka laupīšanu, mērķtiecīgi izejot cauri veikalam un taisnā virzienā dodoties līdz kases aparātiem. Benzīntanka darbinieks brīdī, kad laupītājs nostājās viņam aiz muguras, vēl nenojauta par vardarbīgo notikumu attīstību un pacietīgi nogaidīja vīrieša turpmāko rīcību. Brīdī, kad tika izvilks aptuveni 30 centimetrus garš nazis, darbinieks nepretojās un darīja, kā varmāka lika.

Darbinieks nevilcinoties atslēdza kases aparātu un ļāva vīrietim iztukšot tā saturu. Ļaundara guvums bija salīdzinoši neliels. “Circle K” pārstāvis Viesturs Astičs norāda, ka benzīntanka kasēs regulāri tiek uzturēti minimāli skaidras naudas apjomi, lai neradītu interesi laupītājiem.

Tie, kas laupīšanas laikā atradās Valdemāra un Zirņu ielas krustojumā, manīja vīrieti, netraucēti dodoties prom no nozieguma vietas. Veikala pircēji nav centušies laupītāju aizturēt.

Laupītājs fiziski nevienu, par laimi, neaizskāra. Uzņēmuma mazumtirdzniecības tīkla direktors uzsver, ka laupīšanas benzīntankos nenotiek bieži, un tāpēc kioskos apsargi patrulē reti. Apsardzes darbinieki apseko ”Circle K” benzīntankus periodiski, tērpušies ikdienas drānās un nepievērošot pastiprinātu uzmanību. Tiesa, pēc pirmdienas laupīšanas drošības mēri pastiprināšoties.

Kopš uzbrukuma benzīntanka darbinieks divas dienas drīkst atpūsties un neierasties darbā, tiesa, vēl nav noskaidrots, cik ilgas brīvdienas cietušajam būs paredzētas.

Tikmēr Valsts policija aicina atsaukties aculieciniekus, kuri var palīdzēt identificēt laupītāju, vai ziņot par viņa atrašanās vietu. Konkrētās lietas izmeklētājus var sazvanīt pa ekrānā redzamo tālruni: 2596804 un 6730630. Tāpat likumsargiem var zvanīt pa tālruni 110.

2 komentāri